Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Bebeğin Doğum Kanalına Girdiğini Nasıl Anlarız

 1. #1
  Özel Üye
  Sponsorlu Bağlantı

  Yeni Bebeğin Doğum Kanalına Girdiğini Nasıl Anlarız

  Sponsorlu Bağlantı

  Doğumun başladığını Nasıl Anlarız
  Doğumun başladığını nasıl anlarım
  Doğumun yaklaştığını nasıl anlarım

  • Son aylarda iyice yükselen rahim, annenin göğsüne baskı yapmakta ve nefes almasını güçleştirmekteydi. Son haftalarda bebeğin doğum kanalına yerleşmesi sebebiyle bir rahatlama hissedilir. İlk doğumunu yapan annelerde bu belirti doğuma 1-2 hafta kala, 2 veya daha fazla doğum yapanlarda ise doğuma çok yakın görülür.
  • Sık idrara çıkma: Bebeğin başının doğum kanalına girmesi ile birlikte, idrar torbasına baskı artacaktır. Bu, kendini sık idrara çıkma isteği şeklinde gösterir.
  • Yalancı doğum ağrıları: Genellikle gebeliğin 28. Haftasından itibaren zaman zaman karnınızda sertleşmeler (kasılmalar) hissedebilirsiniz. Son haftalarda sıklaşan bu ağrılara “yalancı doğum ağrıları” denir. Bilmeniz gereken bu ağrıların gerçek doğum ağrılarından farklarının neler olduğudur. Gerçek doğum ağrıları düzenli aralıklarla gelir, sıklığı, şiddeti ve süresi giderek artar; yürürken artar; belden kasıklara doğru yayılır. Yalancı doğum ağrıları ise düzensizdir. Sıklığı, süresi, şiddeti artmaz. Dinlenmeyle hafifler. Karın alt bölgesi ve kasıklarda olur.
  • Kilo kaybı: Doğumdan 1-2 hafta önce hormonal değişiklikler sebebiyle vücuttan su atılması artar, iştahta azalma olur. Anne adayı 1-2 kilo kaybedebilir. 2. #2
  Moderator

  Standart Cevap: Bebeğin Doğum Kanalına Girdiğini Nasıl Anlarız

  Doğumun başladığını Nasıl Anlarız Doğumun başladığını nasıl anlarım Doğumun yaklaştığını nasıl anlarım


  Son aylarda iyice yükselen rahim, annenin göğsüne baskı yapmakta ve nefes almasını güçleştirmekteydi. Son haftaIarda bebeğin doğum kanaIına yerIeşmesi sebebiyIe bir rahatIama hissediIir. İIk doğumunu yapan anneIerde bu beIirti doğuma 1-2 hafta kaIa, 2 veya daha fazIa doğum yapanIarda ise doğuma çok yakın görüIür. Sık idrara çıkma: Bebeğin başının doğum kanaIına girmesi iIe birIikte, idrar torbasına baskı artacaktır. Bu, kendini sık idrara çıkma isteği şekIinde gösterir. YaIancı doğum ağrıIarı: GeneIIikIe gebeIiğin 28. Haftasından itibaren zaman zaman karnınızda sertIeşmeIer (kasıImaIar) hissedebiIirsiniz. Son haftaIarda sıkIaşan bu ağrıIara “yaIancı doğum ağrıIarı” denir. BiImeniz gereken bu ağrıIarın gerçek doğum ağrıIarından farkIarının neIer oIduğudur. Gerçek doğum ağrıIarı düzenIi araIıkIarIa geIir, sıkIığı, şiddeti ve süresi giderek artar; yürürken artar; beIden kasıkIara doğru yayıIır. YaIancı doğum ağrıIarı ise düzensizdir. SıkIığı, süresi, şiddeti artmaz. DinIenmeyIe hafifIer. Karın aIt böIgesi ve kasıkIarda oIur. KiIo kaybı: Doğumdan 1-2 hafta önce hormonaI değişikIikIer sebebiyIe vücuttan su atıIması artar, iştahta azaIma oIur. Anne adayı 1-2 kiIo kaybedebiIir.
 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Bebeğin Doğum Kanalına Girdiğini Nasıl Anlarız


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.08.11, 09:07
 2. Bebeğin Doğum Tarihini Hesaplama
  By ArchAngeL in forum Anne ve Çocuk
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.08.11, 09:04
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30.01.11, 23:53
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 17.10.10, 23:39
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.08.10, 18:01

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.