Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
Sayfa 1/30 12311 ... SonSon
148 sonuçtan 1 ile 5 arası
Like Tree43Likes

Konu: Elfler - Elf Resmi - Elf Resimleri - Elf Fotoğrafları

 1. #1
  Administrator
  Sponsorlu Bağlantı

  Yeni Elfler - Elf Resmi - Elf Resimleri - Elf Fotoğrafları

  Sponsorlu Bağlantı

  Elf Gerçeği-Elf Resimleri -Elfler Kimdir?-Elf Resimleri Hakkında - Elf Nedir?  Elfler (Elfler Kimdir? - Elfler Hakkında)

  "Mükemmel güzel" elfler, "Çayırın Elfleri" adlı tabloda - Nils Blommér (1850)

  Elf, aslen İskandinavya ve İngiltere mitolojisinde yer aldığı varsayılan peri halkına verilen ad.
  Elfler, yazar J.R.R. Tolkien tarafından modern edebiyata kazandırılmış ve fantastik kurgunun en popüler öğelerinden biri haline gelmişlerdir.
  Özellikleri arasında; katledilmedikçe veya kederden solmadıkça ölmezler, hiç bir hastalığa yakalanmaz ve uzun yolculuklarda "lembas" adını verdikleri yolazığını kullanırlar. Ateş yakmaz ve ağaç kesmezler yani insanların tam aksi yöndedirler.
  Yaşayış tarzları olarak da, genelde doğa ile iç içe ve gelişimini doğa ile bir bütün olarak sağlayan bir halktır. Büyücülükle uğraşanları da vardır (galadriel, feanor gibi). Asil ve alçak gönüllülerdir, asla sözlerinden dönmezler.
  Orta Dünya'da "mükemmel güzellik" gibi bir sembol oluşturabildikleri gibi, sıradan ırk olarak da değerlendirilebilirler (Unutulmuş Diyarlar'da olduğu gibi).

  Efsaneler
  J.R.R. Tolkien'in yazmış olduğu notlardan derlenerek hazırlanan "Silmarillion" isimli kitapta elflerin yaratılışları ve Arda'nın birinci çağında Melkor'a karşı yapmış oldukları savaşlar anlatılır. Bu savaşlarda birçok elf, Angband'ın köleleri tarafından katledilir. Bunlar arasında ölene kadar "Yüce Noldor Kralı" olarak Beleriand'daki sürgünlerin efendisi olan Fingolfin de vardır. Fingolfin karanlık kuzey krallığın hemen güneyinde ülkesi Hithlum'da yaşıyordu.
  Eärendil'in Valinor'a yapacağı yolculuğa kadar elfler Morgoth'a karşı tam bir zafer kazanamadılar. Valinor Eärendil'in isteğini kabul etti ve düşmanı zamandışı boşluğa yolladı ve Melkor bir daha ebediyen oraya hapsoldu, boşlukta gezinip durdu. Eärendil ise bir daha geriye dönmedi ve elflerin "Eärendil Yıldızı" (bugünkü insanların çoğunun Venüs, Türklerin Zühre dediği ve Anadolu'da hem Sabah Yıldızı, hem Çobanyıldızı hem de Akşamyıldızı olarak bilinen) Dünya'ya en yakın gezegene dönüştü. Daha sonra "Númenórean" diye bilinen geçmiş insanların en bilge kavmi olarak kabul edilen Batılı insanların Büyük Deniz'in ortasındaki kıtaları Númenor'a giderlerken rehberleri Eärendil olmuştur. Gökte onun ışığını takip ederek kendilerine "Valar" tarafından armağan edilen kıtaya vardılar.

  Popüler kültürde Elfler
  Amerika, Kanada ve İngiltere'de Noel Babayla çalışan elflerin olduğuna inanılır. Ailelerin çocuklarına anlattığı hikayeler şöyledir; Elfler Noel Baba'nın gizli yardımclarıdır, Kuzey Kutbu'nda ona oyuncak yapmasında yardım ederler. Günümüzde bilgisayar oyunları, DVD'ler, video oyunları gibi yüksek teknolojiyle yapılan oyuncaklar dağıtım için daha kolay, fakat el işi kadar iyi değildir.
  Amerikan Keebler kurabiye firması, ağaç oyuklarında bulunan elflerin kurabiyeleri yaptığı şeklindeki reklamlarını uzun zaman yapmışlardır. Keebler'in yeni sahibi olan Kellogg's firması da elfleri çeşitli ürünlerinin maskotu olarak kullanmışlardır.
  Ayrıca "Elf" diye bir film çekilmiş, haklarında bir çok kitap yazılmıştır.
  Elfler, farklı kültürlerde değişik maddelerle birlikte de anılmaktadırlar. Bunlar; halüsinasyona yol açan sihirli mantarlar ya da yeşil görünümlerini veren "yeşil cin" gibi içkilerdir. "Makine elfleri" diye bilinen terim ilk kez araştırmacı ve yazar Terrence McKenna tarafından DMT ya da psilocybin gibi maddeleri kullananlara verilmiştir.

  * Konuda geçen tüm öyküler ORTA DÜNYA'dan alınmıştır.

  RedBuLL likes this. 2. #2
  Administrator

  Standart Cevap: Elf Gerçeği-Elf Resimleri - Elfler Kimdir?-Elf Resimleri Hakkında - Elf Nedir?

  En sevdiğim 3 elf..


  LEGOLAS
  Legolas, Ağaçlık Bölgenin Elf prensidir. Adı "yeşil yaprak" anlamına gelen Legolas, Kuzey Karanlık Ormanın Ağaçlık Bölgesinin Sindar Elf Kralı Thranduil'in oğludur. Güneşin Üçüncü Çağının 3019. yılında Legolas, Yüzük Kardeşliğinin bir üyesi haline geldi. Keskin Elf gözleri, ormanlık alanlardan edindiği deneyimleri ve ölümcül yayı ile, Kardeşliğe maceralarında büyük destek oldu. Boromir'in ölümü ve Kardeşliğin bozulmasından sonra Legolas, Cüce Gimli ve Aragorn ile birlikte Boynuz Kalesi (Hornburg) Savaşına katıldı. Bu üçlü, Ölülerin Geçitlerinden geçerek Pelargir'deki Korsan gemilerini ele geçirdiler ve gemilerle Pelennor Düzlükleri Savaşına katıldılar. Savaştan sonra Legolas, Ithilien'de bir Ormanlık Bölge Elfleri kolonisi kurdu. Dördüncü Çağın 120. yılında Aragorn'un ölümünün ardından Legolas, arkadaşı Cüce Gimli ile birlikte Ölümsüz Topraklara doğru yelken açtı.
  GALADRIEL
  Galadriel Finwe oğlu Finarfin'in ile Teleri Earwen'in kızı ve İnsanların (Men) arkadaşı Finrod'un kardeşidir. Noldor ayaklanmasına katılmıştır fakat and içmemiştir. Doriath'da Doriath Prensi Celeborn'e aşık olan Galadriel onunla birlikte Güneşin İkinci ve Üçüncü çağları boyunca Lothlorien'da kalmıştır. Buradaki yaşamı boyunca Laiquendi (Yeşil Elfler) halkını yöneten Galadriel bir Noldor'dur. Ayrıca Nenya (su yüzüğü)'nın koruyuculuğunu yapan Galadriel, Elf ,İnsan, Ent hatta Cücelerin bile sevgi ve hayranlığını kazanmıştır. Ak Divan'ın üyesi olan Galadriel Yüzük Savaşları sonunda Yüzük Taşıyacıları ile Batı'ya yelken açmıştır.
  ARWEN
  Arwen, Rivendell'in Elf prensesi, Yarı-Elf Elrond ile Kraliçe Celebrian'ın kızıdır. Güneşin Üçüncü Çağının 241. yılında doğan Arwen, döneminin en güzel kızı olarak kabul ediliyordu. Elflerce Akşam Yıldızı olarak biliniyor ve İnsanlar tarafından Undómiel ya da "akşam kızı" adıyla tanınıyordu. Neredeyse üç bin yıl boyunca Rivendell ve Lothlórien'de yaşadı. 2951 yılında Dúnedain krallıklarının veliahtı Aragorn ile karşılaştı ve ona aşık oldu. 2980 yılında sözlendiler fakat Elrond, Aragorn tahta çıkana dek bu evliliği yasakladı. Aragorn'un Yüzük Savaşında yaptıkları, Elrond'un bu şartının yerine getirilmesini sağladı ve Arwen Aragorn'un kraliçesi oldu. Bu Arwen için çok cesur bir seçimdi çünkü evliliği ile tüm ölümlülerin ortak kaderini paylaşmayı da kabul ediyordu. Aragorn'a bir kaç kız ile bir oğlu doğurdu ve Aragorn'un Dördüncü Çağın 120. yılındaki ölümüne dek, mutlu ve güzel bir hayat sürdüler. Aragorn'un ölümünü izleyen yıl Arwen, Lothlórien'e giderek, Aragorn ile sözlendikleri Cerin Amroth'da ölmeyi seçti.

 3. #3
  Administrator

  Standart Cevap: Elf Gerçeği-Elf Resimleri - Elfler Kimdir?-Elf Resimleri Hakkında - Elf Nedir?

  Elf Erkeği Resmi


 4. #4
  Administrator

  Standart Cevap: Elf Gerçeği-Elf Resimleri - Elfler Kimdir?-Elf Resimleri Hakkında - Elf Nedir?

  karanlık elfler her fantastik öyküde ayrı anlatılır. Silmarilliondan tutunda Kara Elf üçlemesine kadar olan bir çok kitapda bu karakterler değişkenlik gösterir.

  Biz en çok bilinen şahsın itibarı ve yüzü suyu hürmeti ile Drizzt Do'Urden'nin (Kara Elf Üçlemesi, Buz Yeli Vadisi Üçlemesi, Drizzt Do'Urden'nin Maceraları serisi) hikayesine dayanarak karanlık elfleri anlatalım.

  Efenim esasında bunlar kendilerine elf hatta kara elf bile demezler. Adlarına Drow demektedirler. Doğuştan şeytani varlıklardır. Büyü yetenekleri vardır.Ayrıca şeytani oldukları için tenleri koyulaşmıştır beyaz saçları vardır.

  Ana erkil bir yapıda tam bir kaosun hakim olduğu yönetimleri içerisinde aile evlerinin yaman savaşları ve 13 drow evi içerisinde ilk olabilmek için şeytani planların kol gezdiği yer altı dünyalarında mesut ve bahtiyar hayatın içinde yuvarlanıp giderler.

  kısmı Drowlar doğuştan büyü yeteneklerine sahiptir. Ama genel olarak Kadın kısmı bu işle ilgilenir, erkeksavaş sanatlarına meğillendirilir. Yönetim tamamen dişi drowların elindedir.

  Yüzey Elflerine gıcık kaparlar ve onları avlamak için arada yüzeye çıkarlar. En baba Drow Drizzt'dir.

 5. #5
  Administrator

  Standart Cevap: Elf Gerçeği-Elf Resimleri - Elfler Kimdir?-Elf Resimleri Hakkında - Elf Nedir?


+ Cevap Ver
Sayfa 1/30 12311 ... SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Elfler - Elf Resmi - Elf Resimleri - Elf Fotoğrafları

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. At Resmi – At Resimleri - At Fotoğrafları – Atlar
  By Lugati't TürK in forum Hayvan Resimleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 21.04.12, 18:50
 2. Lüx Yat Resimleri - Dünyanın En Lüks Yatları
  By ThinkerBeLL in forum Resim Kategorisi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13.06.11, 20:31
 3. Elfler - Fantastik Elf Kız Resimleri
  By ѕυρєяisi in forum Fantazi Dünyası
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 02.04.10, 02:00
 4. Mya Resmi - Mya Resimleri
  By ѕυρєяisi in forum Ünlülerin Resimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07.02.09, 02:42
 5. Elfler - Elf Resimleri
  By angelsss_aylisss in forum Fantazi Dünyası
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.05.08, 23:59

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.