Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
Sayfa 9/11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
55 sonuçtan 41 ile 45 arası

Konu: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

 1. #41
  AdministratoR

  Standart Cevap: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

  Cİldinizi Kışa Hazırlayalım


  Mevsimlerin etkisiyle bronzlaşan, kuruyan hatta ve hatta kabuk değiştirir gibi soyulan cildimizi canlandırmanın vakti geldide geçiyor bile! "En güzel giysiniz, cildiniz!' sloganı eşliğinde solgun cildiniz için peeling ve yüz maskeleri kış öncesi bakımı olmazsa olmazlarından. Yüz ve vücudunuza uygulayacağınız bir peeling ürünü ile ölü derilerden kurtulabilir, peeling sonrası uygulayacağınız nemlendirici kremler ile taptaze bir cilde sahip olabilirsiniz. Pürüzleri, siyah noktaları ve donuk yüzey hücrelerini, içerdiği bol botanik taneler, mikrotaneler ve temizleyici granüller ile üç misli etkili temizlenmesine yardımcı olan ultra yumuşak, günlük temizleyici ve peeling etkisi ile, cildi temizlerken aynı zamanda ölü hücrelerden arındıran Peter Thomas Roth'un ürettiği Botanical Buffering Beads peeling etkili cilt bakım ürününe Boyner Mağazalarından 57 YTL vererek sahip olabilirsiniz.

  ''Peelingimi yaptım cildim kışa hazır.'' diyerek kendinizi kışa hazırladığınızı düşünmeyin sakın! Yapmanız gereken diğer önemli şey ise, tazeleyici bir nem maskesi uygulamak. Cildin ihtiyacı olan nemi anında sağlayarak, cilde tazelik ve yumuşalık kazandırır. Deniz mineralleri ve E vitamini içeren formülü ciltte nem depolarının oluşmasına yardım ederek kalıcı bir nemlendirme sağlayan Nivea Tazeleyici nem maskesi ile cildinizi neme doydurabilirsiniz. Her yerden kolayca bulabileceginiz bu pratik maskenin fiyati ise 6 YTL.

  Canlılığını geri kazanan cildinizi ilerleyen zamanlarda yüzüstü bırakmak istemiyorsanız yapmanız gereken ona arada bir ilgi göstermek. Roc'un ürettiği yorgunluk giderici maske önceden anti-oksidan özler içeren vitaminlerle ve doğal içeriklerle zenginleştirilmiş özel bir losyon ile 15 dakika içinde cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşturacak. Boyner mağazalarından 38 YTL vererek edinebileceğiniz bu ürün ile cildiniz rahatlayarak, daha yumuşak ve aydınlık olacak 2. #42
  AdministratoR

  Standart Cevap: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

  Çatlaklara Karşı Savaş  Kadınların korkulu rüyalarından biri olan çatlaklardan tamamen kurtulmanın mucizevî bir yolu henüz bulunmuş değil. Ama dermatologlar, çeşitli bakım ürünleri ve tedavi yöntemleri sayesinde çatlakların artık azaltılabileceğini müjdeliyorlar! Derinin aşırı gerilmesine bağlı olarak, cildin elastik kolajen dokularındaki tahribat sonucunda ortaya çıkan vücut çatlaklarını bir çeşit deri yırtılması olarak da tanımlayabiliyoruz. Açık tenli insanların, gelişme çağında ani kilo alan ve boyu uzayan gençlerin, doğum nedeniyle karnı gerilen annelerin risk gurubuna dâhil olduğu bir gerçek.  Peki ya bu vücudumuzdaki tatsız harita görünümünü nasıl önleyebiliriz? Eğer çatlak problemi ile karşılaşmak istemiyorsanız her şeyden önce beslenmenize dikkat edip hızlı kilo alıp vermekten kaçınmanız gerekiyor. Yapacağınız düzenli ve ağır olmayan egzersizlerle, vücudunuzu sürekli kremler ve yağlarla nemlendirmeniz cildinizin kurumasına ve gerilmesine engel olabiliyor. Çatlakları önlemek için kullanabileceğiniz yağlardan biri de tatlı badem yağı. Aktarlardan 3,5 YTL' ye alabileceğiniz bu yağ ile cildinizin neme doymasını sağlayabilirsiniz.  Diğer tedavi yöntemlerinden biri de Dye(V-Beam) Lazer seansları. Çevre dokuda herhangi bir hasar oluşturmadan, uygulama yapılan damar duvarını parçalayarak etki eden bu yöntem soğutma sistemine sahip. Cilde püskürtülen soğuk bir gaz ile deri tabakasının ısınmasını önleyerek yanık ve leke risklerini ortadan kaldırabiliyorsunuz. Altı ila sekiz seans arasında uygulanan bu yöntemin bir seansının fiyatı 100 Euro. Dermamed'de uyulan seansın sonuçları ise oldukça başarılı.  Estetik merkezlerindeki uygulamalara destek olarak ya da yeni oluşan ve giderilmesi daha kolay olan çatlaklarınıza karşı bazı kozmetik ürünlerinden de faydalanabilirsiniz. Vichy'nin ürettiği Action Integral Vergetures çatlak kremi, içerisindeki maddeler ile cildin elastikiyetini koruyarak gerilmelere karşı destek oluyor. Ürün fiyatı 64,90 YTL olan bu kremi tüm vichy satış noktalarından satın alabilirsiniz.


 3. #43
  AdministratoR

  Standart Cevap: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

  Yaş gruplarına göre ciltlerin yapısı ve ihtiyaçları


  20’lik bir cilt arınmaya, 30’luk cilt nemlendirilmeye ve 40’lık cilt de bakıma ihtiyaç duyar…

  20'li yaşlarda
  Bu yaşlarda cilt güçlü, pürüzsüz ve gergindir. Ama özellikle alın ile burnun ve ağzın yan taraflarında sivilce topluluklarına rastlanır. Genç cildin tek sorunu da budur. Sebum salgıları ve hormonlar henüz düzene girmemiştir. Ölü hücreler ayda 1 kez, yerlerini yenilerine bırakmak üzere, dökülür. Dokular sağlamdır, Vücut tarafından yakılan kolajen, kolaylıkla tekrar üretilir. Temizlik ve nemlendirme anahtar kelimelerdir.

  Özellikle sivilce ve siyah noktaların fazla olduğu durumlarda, doğru sabunu kullanmaya özen gösterilmelidir. En sık yapılan hata, cildin yağını fazlasıyla alan bir ürün seçmektir. Böyle bir durumda, sivilceler azalmak yerine artar. Çünkü cilt yüzeyindeki nem ve yağ tabakası hızla yok olur. Kullanılan kremler, gözeneklerin fazla tıkanmasını önlemek için, hafif olmalıdır. Ayrıca, genç ciltte leke oluşmasına fırsat vermemek için, parfüm içermemelidir.

  30'lu yaşlarda
  Otuzlu yaşlarda birkaç küçük sorun baş gösterir. Göz çevresi, alın ve ağzın kenarlarında, özellikle ışıkta belli olan, ilk kırışıklıklar ortaya çıkar. Yaşlı hücreler, dökülme yeteneklerini kaybeder ve üst derinin kalınlaşmasına neden olurlar. İşte bu yüzden, cilt yüzeyi artık eskisi kadar pürüzsüz değildir. Işık eskisi gibi güzel yansımadığından, cilt yüzeyinde gölge oyunları oluşur.

  Cilt kıvrımları arasına sızan makyaj malzemeleri de, alerjik reaksiyonlara neden olmaya başlarlar. Esnek lifler ve kolajen eskisi kadar fazla üretilmez. Cildin devamlı hareket halinde olduğu bölgelerde ilk belirgin izler oluşur. Yeterince güçlü olmayan bir cilt, güneş ışınlarından fazlasıyla zarar görür. Bu yaşlarda cilt, ilk zayıflık belirtilerini göstermeye başladığından, zararlı UV ışınları, cildin orta tabakasına kolaylıkla geçebilir.

  Bunu önlemek için, ağızdan A, F ve E vitaminleri ile mineral preparatları alınabilir. Dışarıdan yapılacak uygulamalara gelince. Sabahları koruma filtresi içeren kremler, akşamları ise cildi nemlendirip onaran meyve asitlerinden faydalanılabilir. Bu yaşa dek normal ya da karma olan bir cilt, birden kuruyabilir. Hemen uygulamaya geçmeniz gereken strateji, hassas ciltler için hazırlanmış, bileşiminde rahatlatıcı ve dengeleyici maddeler bulunan, özel ürünler kullanmaktır. Özel temizliğin dışında, nemlendirici bir kremle masaj yapılmalıdır.

  40'lı yaşlarda
  40'ını geçip de 35'inde gösteren kadınlar vardır. Yalnızca şans ya da kalıtım mı? Elbette değil. Cildin yaşlanmasını geciktirmek için yapılabilecek pek çok şey var. Bu yaşlardaki cildin kolajen üretimi giderek azalır. Üst katman hala gücünü korusa da, iç kısımda bulunup, onu destekleyen esnek lifler biraz zayıf düşer. Bu durum, dıştan bakıldığında, yanaklarda ya da çenenin altında çöküntüler şeklinde görülebilir. Bazen de, cilt mat ya da solgun bir görünüm alır. Bunun nedeni, hücre değişiminin yavaşlamasıdır.

  40 yaşına gelindiğinde, tıpkı vücutta olduğu gibi, yüzdeki kaslarda da çökmeler görülür. Bu yüzden, her gün ayna önünde yapılacak 5 dakikalık bir yüz jimnastiği de mükemmel sonuç verir. Garip olduğu kadar etkili bir diğer egzersiz de, çubuk şeklinde bir sakızı dişlerin arasına yerleştirip, bu şekilde çiğnemeye çalışmaktır. Bir diğer uygulamada, yüzün bir yanı üzerinde uyumaktan kaçınmaktır.

  Nemlendiricinizi yaşınıza göre seçin

  Nem kaybına uğrayan cilt iki sorunla karşı karşıya kalır. Cildin en üst yüzeyi olan epidermis'deki su molekülleri, buharlaşma karşısında, koruyucu bariyer görevini yerine getiremez hale gelir. Bitki özlü nemlendiriciler, cildin zayıflayan nem tutma kapasitesini artırır. Dış etkenlere bağlı olarak günlük nem ihtiyacı giderilmemiş olan epidermisin bu gereksinimi böylece karşılanır. Amerika'da yapılan araştırmalar, 35 yaş üzerinde olup, nemlendirici krem kullananların kırışıklık şikâyetlerinin, kullanmayanlara kıyasla, yüzde 50 azaldığını gösteriyor.

  20 – 30 yaş: Bu yaş grubunda, normal veya yağlı cilt yapısına sahip olanlarda da cilt kuruluğu görülebilir. Nem eksikliğini giderecek nitelikteki kremler, cilde nüfuz ederek koruma sağlar. Ayrıca, cildin su dengesini düzelterek cildi canlandırır. Nemlendirici kremlerde bulunan bitkisel yoğunlaşma, hücreler tarafından emilir. Bu da cildin en üst yüzeyi olan epidermise esneklik ve rahatlama kazandırır.

  30 – 40 yaş: 25 yaşından sonra cildin doğal nemlendirici mekanizması yavaşlamaya başlar. Donuk, nemsiz, elastikiyetten yoksun bir cilt için kullanılacak nemlendirici kremin yumuşatıcı etkisinin yoğun olması gereklidir. Bitkisel lipozomlarla takviye edilmiş nemlendiriciler, 30 yaş ve üzeri ciltleri için idealdir. Bitkisel özlü nemlendiriciler cildin su deposunu uzun süre en uygun düzeyde tutarak nemlilik sağlar.

  40 – 50 yaş: Giderek daha da kuruyan ve doğal nemini kaybeden cildin, derinlemesine nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Limon, salatalık ve çiçek özlü kremler, cilt hücrelerine nüfuz ettiklerinde en az 8 saat boyunca nemlilik ve esneklik sağlarlar. Bu tür kremlerin kullanılması, cildin nem kazanma sürecini hızlandırır.

  50 yaş ve üstü: Yaşın ilerlemesiyle birlikte, kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar ve hava kirliliği cilt üzerinde daha belirgin bir etki göstermeye başlar. Bu yaş grubu tarafından kullanılacak nemlendiricilerin, cildi nemlendirmenin yanı sıra, onarıcı ve kırışık giderici özelliklerinin de bulunması gereklidir.

 4. #44
  AdministratoR

  Standart Cevap: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

  Deri Gençleştirici Tedaviler(Skin rejuvenation)

  Düzgün ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak fiziksel çekiciliğin ön şartıdır. Fakat, yaşlanmayla birlikte bu sağlıklı görünümün korunması güçleşir.

  Yüz derisi dış etkenlere, en önemlisi güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisine en çok maruz kalan bölgedir. Ayrıca, sivilceler, çeşitli allerjiler veya yaralanmalar sonucunda da yüz derisinde değişiklikler meydana gelebilir.

  Yüzdeki minimal bozukluklarla başedebilmek için çok çeşitli cerrahi-dışı yöntemler vardır. Kaba ve kuru yüz derisi için glikolik asit (meyve asitleri) içeren maddeler kullanılabilir. İnce kırışıklıkların azaltılması ve güneş lekelerinin giderilmesi amacıyla A-vitamini içeren kremler kullanılabilir. Bu tedaviler tek başına veya yüz germe, dermabrazyon veya kimyasal soyma gibi işlemlerle birlikte uygulanabilir.

  Dışarıdan uygulanan kremler sizin daha iyi hissetmenizi ve daha pürüzsüz bir deriye sahip olmanızı sağlayabilir. Fakat bu kremlerin akne skarlarını (sivilcelere bağlı gelişen izler), yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları gidermesi veya yaşlanmayı önlemesi beklenmemelidir.
  Glikolik asit veya Retin-A (a vitamini içeren preparatlar) uygulamaları için anesteziye gereksinim yoktur.

  Retin-A bileşikleri, daha çok ince kırışıklıkları veya güneş ışınlarına bağlı lekeleri olanlarda veya güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkisini engellemek amacıyla kullanılır. Ayrıca, kimyasal soyma işlemi yapılacak hastalarda kimyasal maddenin deriye nüfuz etmesini kolaylaştırmak amacıyla işlemden önce uygulanabilir. Bu uygulama derinin koruyucu deriyi daha pürüzsüz hale getirmek amacıyla glikolik asit (meyve asitleri) tedavileri de uygulanabilir. Glikolik asit tedavilerine gereken hallerde, deri rengini açan kimyasallar da eklenebilir. Tedaviden sonra deride hafif bir kızarıklık, yanma, batma, kaşınma gibi hisler olması normaldir. Deri asidin etkilerine alıştıkça bu problemler de zamanla ortadan kalkar. Glikolik asit tedavileri deriyi güneş ışınlarına daha duyarlı hale getirdiğinden uygulama süresince güneşten koruyucu krem ve losyonlar kullanılmalıdır.

 5. #45
  AdministratoR

  Standart Cevap: Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında

  Kil masajıyla teninizin ışıltısını uyandırın  Doğal, hafif, iyileştirici etkileri olan, temizleyici niteliğe sahip. Kil tek başına tüm bu marifetleri bünyesinde toplayabiliyor. Bu nedenle kullanıldığı alanlar neredeyse sınırsız: vücut, yüz, saçlar…

  Tendeki ışıltıyı yeniden uyandırmak için kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Önceden temizlenmiş cilde haftada iki kez uygulanması yeterli. Gözeneklerde biriken yağı ve tozu bu şekilde arındırmak mümkün.

  İşte yarattığı mucizeler

  - Arı kil de denen beyaz kil emici gücüyle ünlü. Ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak cilde yeniden ışıltı kazandırıyor.

  - Yeşil kil yağlı ciltlere iyi geliyor.

  - Sarı kil yüzün katmanlı bölgeleri için mükemmel bir çözüm.

  - Pembe kil hassas ciltler için birebir.

  - Kırmızı kil kan dolaşımı üzerinde etki yaratırken, mavi kil dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor.

  - Özellikle yağlı ciltlere çok iyi gelecek bu maskeyi hazırlamak için, üç çorba kaşığı kilin üzerine üç çorba kaşığı sıcak su, üç damla zeytinyağı koyarak karıştırın. Çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak biçimde yüzünüze sürün. Cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar yüzünüzde tutun. Sonra ılık limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayın. Özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltler
  e uygun olan bu maske en az bir hafta arayla yapılmalı.

  - Toz kili alın, yarım ölçü su, yarım ölçü domates, salatalık veya üzüm suyu ile hamur yapın. (Bütün yüze ve boyuna ince bir tabaka halinde sürün, yalnız gözlerinizin çevresine sürmemeye dikkat edin). 15-30 dakika, hamur nemliliğini kaybedene kadar bekletin. Ilık su ile durulayın.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Cilt Tipleri ve Cilt Bakım Önerileri Cilt Bakımı Hakkında


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.10.10, 23:41
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05.10.10, 02:18
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.09.10, 01:14
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01.09.10, 17:25
 5. Cilt Tipleri Ve Cilt Bakımı Cilt Tipine Göre Bakım
  By LaDyRoSe in forum Güzellik Sırları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31.07.10, 03:40

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.