Sponsorlu Bağlantı

1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Morpa Kampüs Aboneliği

 1. #1
  AdministratoR
  Sponsorlu Bağlantı

  Yeni Morpa Kampüs Aboneliği

  Sponsorlu Bağlantı

  Morpa Kampüs Aboneliği

  Morpa Kampüs; ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli bir eğitim yazılımıdır.

  Sesli ve Animasyonlu Konu Anlatımları: Sesli ve animasyonlu konu anlatımlarıyla öğrencilerimize eğlenceli ve kalıcı bir öğrenme ortamı hazırlanmıştır.Konu anlatımlarımız, kazanımlarla birebir uyumlu olduğundan ders sırasında yeterince anlaşılmayan herhangibir konunun hem evde hem de sınıf ortamında tam olarak öğrenilmesini sağlamakta, bu da öğrenci başarısını artırmaktadır.

  Sesli Okuma ve Dinleme Metinleri: Sesli Okuma ve Dinleme Metinleri, dersin işlenişi sırasında sınıf ortamına bir canlılık getirmekte ve derse zenginlik katmaktadır. Böylelikle öğrencilerimizin okuma ve dinleme becerilerinin gelişmesine önemli bir katkı sağlanmaktadır.

  Etkileşimli Çalışmalar: Etkileşimli çalışmalarımızda, kazanımlarla ilgili uygulamalar yer almaktadır. Bu çalışmalarımız farklı tekniklerle hazırlanmıştır.
  Örneğin, matematik dersiyle ilgili problem çözme çalışması yapan bir öğrenci, çalışma sayfasına her girdiğinde, problemdeki sayılar da kendiliğinden değişmektedir. Böylelikle hem kendiliğinden değişen çalışma sayfaları oluşturulmakta, hem de öğrencinin çalışmayı ezberlemesinin önüne geçilmektedir.

  Pekiştirmeler: Pekiştirme çalışmalarımız, ders kazanımlarının kalıcı olarak öğrenilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu çalışmalar da diğer çalışmalarımızda olduğu gibi her açıldığında farklı bir şekilde gelerek, öğrencilerimize sınırsız bir öğrenme materyali sunmaktadır.

  Etkileşimli Flash Deneyler: Etkileşimli flash deneylerle "Morpa Kampüs" , hem öğrencilerimizin, hem de öğretmenlerimizin sanal laboratuvarı olacaktır.

  Video Konu Anlatımı ve Deneyler: Videokonu anlatımı ve deneyler, derslerin anlatımında hem öğrencilerimize hem de öğretmenlerimize destek sağlayıcı niteliktedir. İster derse başlamadan önce, isterse de dersin tekrarında kullanılabilecek bu materyaller, kazanımların öğrenilmesinde ve pekiştirlmesinde olumlu bir etkiye sahiptir.

  Eğitici - Öğretici Oyunlar: Eğitici ve öğretici oyunlarla dersler çok daha zevkli ve eğlenceli olarak işlenecektir. Öğrencilerimiz ister sınıf ortamında, ister bilgisayar laboratuvarlarında, isterlerse evlerinde bu eğlenceli ve eğitici oyunlarla hem eğlenecek hem de öğreneceklerdir.

  Ödevler: Derlerde öğrenilen bilgileri ölçmek, değerlendirmek ve pekiştirmekve tekrar etmek amacıyla, öğrencilerize sıkılmadan yapacakları ödevler sunulmaktadır. Bu ödevlerle öğrencilerimizin araştırma, sorgulama, inceleme vb. becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

  Ünite - Tema Testleri: Ünite ve tema testlerimizle, o derse ait ünite ve temayla ilgli edinilen bilgilerin ölçülmesi amaçlanmıştır.Test sonuçlarına göre öğrencilerimizin hangi kazanımlara ne kadar sahip oluğu kolaylıkla tespit edilmektedir.Öğrencilerimizin yanlış cevap verdiklerinde, hangi konu anlatımlarını dinlemeleri ve hangi çalışmaları yapmaları gerektiği bildirilerek gerçek bir ölçme değerlendirme ortamı sunulmaktadır.

  Tarama Sınavları: Tarama sınavlarımızla ünite ve temalarla öğrenilen bilgiler ölçülmekte, eksik kalan kazanımlar tespit edilmekte ve tekrar edilmesi gereken bölümler, konular vb. öğrencilere rapor hâlinde sunulmaktadır.

  SBS Deneme Sınavları: SBS bölümümüzde yer alan sınavlarımız, gerek soru tipi, gerek içerik, gerekse soru sayısı bakımından öğrencilerimizin girecekleri SBS sınavlarının provası niteliğindedir. Bu nedenle SBS sınavlarımız öğrencilerin bu sınavlara hazırlanmasında önemli bir yardımcı kaynaktır.

  Soru Bankaları: Morpa Kampüs’te her ders için ayrı bir soru havuzu yer almaktadır. Bu havuzda yer alan sorular, tema-ünitelere göre, kazanımlara göre ve zorluk derecelerine göre gruplandırılmıfl olup 1000’den fazladır ve tümü yeni müfredata uygun görselli sorulardır.

  Derslere ve Sınıflara Göre Özelleştirilmiş Ekranlar: Morpa Kampüs, MEB müfredatına uygun şekilde hazırlanmış, ilköğretim bir, iki ve üçüncü sınıflar için Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi derslerini; dört, beş, altı, yedi ve sekizinci sınıflar için Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerini kapsar. Bu derslerde öğrencinin yaşına uygun olacak biçimde ders arayüzleri, sesler, animasyonlar, grafikler ve yazı tipi boyutları özelleştirilmiştir.

  Tam Ekran Sunum: Tam ekran sunumuyla Morpa Kampüs, sınıf ortamında dersin işlenişi sırasında büyük kolaylık sağlar. Sınıfın her yerinden rahatlıkla izlenerek öğrencilerin dikkatinin dağılmasını önler. Oturdukları yerleri değiştirmeye gerek kalmaz. Sınıf içinde düzenin bozulmasına ve kargaşaya yol açmaz.

  Kazanımlardan İçeriğe Ulaşma: Morpa Kampüs'te, kazanımlara göre konu sıralamaları oluşturulmuştur. Böylelikle her derse ait konular, yıl içindeki işleniş sırasına göre sisteme yerleştirilmiştir.Bu yüzden, Morpa Kampüs'te istenen derste, istenen konuya ulaşmak çok kolaydır.

  Mesajlaşma: Morpa Kampüs içeriğinde ve diğer konularda sormak istedikleriniz için "mesajlaşma" servisimiz bulunmaktadır.

  Raporlama: Öğrencilerin, girdikleri sınavlar ve sonuçları, dinledikleri konu anlatımları, çözdükleri testler, oynadıkları oyunlar, yaptıkları çalışma sayfaları vb. her türlü veri rapor hâlinde sunulmaktadır.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Morpa Kampüs Aboneliği


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Morpa Kampüs şifresi
  By asdff in forum Soru Cevap
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 26.12.13, 15:11
 2. Morpa Kampüs Kayıt Ol
  By MaqiwoL in forum İlköğretim
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.12.12, 01:38
 3. Morpa Kampüs Nedir?
  By MaqiwoL in forum İlköğretim
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.12.12, 01:23
 4. Morpa Kampüs Üye Ol
  By RedBuLL in forum Linkler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28.04.12, 23:04
 5. Morpa Kampüs Kaydol
  By RedBuLL in forum Linkler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.04.12, 16:58

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.