Sponsorlu Bağlantı

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Ekol Lojistik

 1. #1
  Aşk Meleği
  Sponsorlu Bağlantı

  Ekol Lojistik

  Sponsorlu Bağlantı

  TARİHÇE  v 1990 Ekol ticaret hayatına başlamıştır.

  v 1990-1993 Ekol taşıma işleri organizatörü olarak hizmet vermeye başlamış.

  v 1994 Ekol taşıma filosu oluşturmaya yönelik yatırımlara başlayarak Taşımacı hüviyeti kazanmış.

  v 1995 Ekol ilk yüksek teknoloji depolama tesislerini İstanbul’da inşa etmiş

  v 1996 Ekol ilk yurtdışı şubesini Almanyada açmış.

  v 1997 Ekol hizmet yelpazesini genişletmeye ve ilk 3PL hizmet örneklerini vermeye başlamış.

  v 1998-2002 Ekol dünyaca tanınan bir marka ve en iyi 3PL hizmet örneklerinin uygulayıcısı olmayı başarabilmiş ve devam etmekte.

  ŞİRKETİN VİZYONU


  Müşterilerine yatırım harcaması yaptırmadan,değişik sektörlerden müşterilerinin gereksinimlerini karşılayacak optimum cözümleri kendi insan kaynakları ve finansal olanakları ile gerçekleştirebilmek.Tedarik zincirindeki ürün ve bilginin konturolü,ayrıca lojistik gereksinimler için harcanan zaman ve finansal kaynak israfını ortadan kaldırarak ve müşteriye “SADECE İSTEYİN” diyebilecek bir alt yapı oluşturmayı başarmak.

  ŞİRKETİN MİSYONU

  Müşterilerine güvenilir, üstün kaliteli ve artı deeğeri olan hizmetler vermeyi, rekabet güçlerini arttırmayı, sosyal ve fiziksel çevreyi özenle korumayı, çalışanlarının gurur duyduğu bir şirket olmayı taahhüt ediyorlar.

  HİZMETLER

  Uluslararası taşımacılıktan gümrüklemeye, depolamadan dağıtıma kadar lojistik kavramının tüm alanlarında hizmet vermekte bu hizmetlerin bazılarına kısaca bakıcak olursak:

  KARAYOLU TAŞIMACILIĞI
  Ekol tamamen kendisine ait treyler filosunun yanısıra yıllık kontratlar çerçevesinde yalnızca Ekol’e hizmet veren anlaşmalı şirketlere ait modern filolarla hizmet vermektedir.
  Ekol’un bu bölüm için 3 ayrı çözüm olanağı sunuyor:
  Ø Standart :Avrupa’daki herhangi iki nokta arasında ortalama 6-8 arasındaki taşımalar.
  Ø Express :Avrupadaki herhangi iki nokta arasında ortalama 3-5 gün arasındaki taşımalar.
  Ø Speedy :Taşıma kapasitesi 2.850 kg/30 metre küb olan küçük araçlar ile hafta sonu yasağına tabi olmadan ortalama 36-55 saat arasında yapılan taşımalar.

  GÜMRÜKLEME
  Tedarik zincirinin bürokratik önem taşıyan halkası gümrükleme konusunda Ekol kendi bünyesinde konulara hakim deneyimli ekibi ile İstanbul,Burs ve İzmir gümrüklerinde hizmet vermektedir.Entegre bilgisayar yazılımı ve sistemi saayesinde yüklerin her aşamada takibi kolaylıkla yapılabilmekte, gümrük ile on-line bağlantı sayesinde işlemler büyük bir hızla sonuçlandırılmaktadır.

  Ayrıca hizmet fiyatlandırılmasında halen sektörde bircok rakilerinin tercih etmekte olduğu mal değerine endeksli hizmet bedeli mantığını şirket çağ dışı bir uygulama olarak kabul etmekte,işlem başına net ve tek maliyet mantığına dayalı çağdaş bir uygulamayı müşterine sunmaktadır.Şirket isteyen müşterilerine çeşitli devlet kuruluşlarından alınması gereken izin ve teşvik gibi işlemlerin de takibini yapmaktadır.

  DEPO YÖNETİMİ


  1. GÜMRÜKLÜ ANTREPO
  Ekol, Erenköy,Halkalı,Haydarbaşa ve Bursa gürüklerine bağlı olarak hizmet veren gümrüklü antrepolarında normal emteaının dışında Tekstil ve Gıda gibi ihtisas gümrüklerine bağlı ürünlerin de depolanmasını gerçekleştirmekte.

  Ülkemizde gümrüklü antrepoda barkod ile stok tabiki yapma olanağını sağlayan ilk şirket olan Ekol, kullandığı modern ekipman ve entegre yazılım ile müşterilerinin beklentilerinin ötesinde bir hizmet sunmayı amaçlıyor.

  2. GÜMRÜKSÜZ DEPOLAMA
  Ekol bir dağıtım merkezinde olması gereken bütün modern ekipman ve güvenlik sistemleri, donanımları ile e-ticareti 24 saat destekleyebilecek bir altyapıyı oluşturmuş.
  Sahip olduğu teknoloji sayesinde müşterilerinin stoklarını zaman ve mekandan bağımsız olarak istedikleri her an kontrol edebilmelerini sağlamaktadır.Verilen her hizmetin elektronik ortamda geliştirilmesi sayesinde dünya ortalamasının çok üzerinde bir performans ile çalışabilmektedir ve siparişleri istenilen zamanda tam ve doğru olarak teslim edebilmektedir.
  Toplam 88 000 metre kare alan üzerinde 40 000 adet palet,80 000 koli ve yaklaşık 500 000 askılı ürün depolama alanı,saatte 50 000 adet askılı ürürn giriş ve çıkış kapasitesi ile çalışmaktadır.

  HİZMET AĞI

  Ekol gerek depo yönetimi ve dağıtım,gerekse kara,hava ve deniz yolu taşımalarında değişik lojistik sistemlerinin birbiri ile bağlantılarını koordine edebilen geniş bir lojistik ağına sahip.
  TEKNOLOJİ

  Ekol sürekli dünyadaki teknolojik gelişmeleri takip ederek bunlar rasından şirket için en uygun olanını doğru olarak seçerek ve hemen uygulamaya sokarak müşterilerine hep daha iyi bir hizmet vermeyi amaçlamış ve bu alanda yatırımlar yapmakta.
  Ülkemizde taşımacılık konusunda ilk entegre yazılımı bünyesinde gercekleştiren şirket,araçlarını uydu sistemi ile takip etmenin yanısıra ,barkod teknolojisi ile depo yönetimini gerçekleştirmektedir.

  SİGORTA

  Sigorta hizmetlerini Ekol kendi bünyesi içinde vermektedir bunun temel nedeni müşterilerinin gerksinim duyduğu bu zorunlu hizmeti hem daha hızlı hemde daha ekonomik olarak almalarını sağlamak bu sayede hizmetlerinden yararlanan müşterileri mallarının sigorta edilme sürecinden, olası zararların temin sürecine dek yapılan bütün operasyonların yalnızca gelişme ve sonuçlarından bilgi sahibi olmaktan öte birşey yapma gereksinimi duymamaları sağlanmış.  Tüm bu hizmetler sayesinde EKOL LOJİSTİK günümüz pazarlamasındaki anlayışta kaliteli bir şekilde, maliyetlerde düşüş sağlayarak, hızlı, esnek bir yapıya sahip olmaya calışmış ve her attığı adımda müşterilerine odaklı bir şekilde hareket etmeye çalışarak rakiplerine karşı iyi bir pozisyon elde ettiği görülmüştür.

  Örnek çözümler başlığı altında da bu başarının birkaç örneğini iceliyicez.


  ÖRNEK ÇÖZÜMLER

  BRAUN ÖRNEĞİ

  EKOL ÖNCESİ DÖNEM
  Braun satış sonrası destek hizmetleri kapsamında teknik servis noktalarına yedek parça tedariği ve garanti kapsamında ürün değişim hizmetleri konusunda bir şirketle işbirliği yapmaktaydı.Bu kapsamda yedek parçalar hizmet tedarikçisi tarafından Braun’un Almanya’daki merkezinden satın alınıyor taşımacı şirketlere taşıttırılıyor,gümrük komisyoncusu firmalar aracılığ ile millileştirildikten sonra kargo şirketleri ile Braun teknik servislerine gönderiliyordu.Bu aşamalarda herhangi bir entegrasyon sağlanmadığı gibi bilgisayar ve ürün akışına yönelik otomasyon teknolojilerinden de yararlanılmıyordu.

  EKOL İLE BAŞLAYAN YENİ DÖNEM
  Diğer tüm projelerde olduğu gibi taşıma,gümrükleme,stok ve sipariş yönetimi Ekol tarafından üstlenilerek tek çatı altında entegrasyon sağlanmış oldu.Bilgi teknolojileri vediğer projelerdekine benzer otomasyon teknolojileri bu projede de kullanıldı.Asıl önemli olan 3.Parti Lojistik hizmet tedarikçisi sıfatının yanına ithalatçı sıfatını da ekleyerek malzemelerin tüm envanter ve mali sorumluluğunu üzerine alarak Tedarik Zinciri Yönetimine yeni bir boyut kazandırdı.Bu boyutta Ekol 3.Parti Lojistik hizmet tedarikçilerinin emniyet stok seviyelerinin oluşturulmasında, stokların finanse edilmesinde, stok riskinin sıtlalnılmasında ve doğrudan satışa konu olan malzeme üzerinde insiyatif kullanılmasında da rol üstlenebileceğiniispat etmiş oldu.

  3M ÖRNEĞİ
  3M firmasına ait bütün ürünlerin uluslararası taşımaları ve gümrüklemeleri ile 3000’den fazla aktif hareket gören SKU’nun depo yönetiminin barkod ile yapılarak, bütün Türkiye’ye dağıtılması firma tarafından yapılmaktadır.
  Bu proje, 3M firmasının Avrupadaki bütün ürünlerin barkod ile giriş ve çıkış işlemlerinin yapıldığı tek projedir.
  Bu proje kapsamında kullanılan bir teknolojik yenilik de Lean-Lift ve Carousel Depolama sistemleridir.Bu sistem sayesinde küçük ürünlerin efektif depolanması ve sevkiyatı sağlanmaktadır.


  BLACK & DECKER ÖRNEĞİ
  Ülkemizdeki en kapsamlı lojistik projesi olan bu çalışmada firma, Black & Decker ürünlerinin ithalatçısı konumunda olup B&D satış ekibi tarafından satışı yapılan bütün ürünlerin Avrupa’dan taşınması ithalatının yapılması,gümrüklenmesi,depolanması ve siparişlerin ilgili zincir mağazalara sevkiyatı,faturalandırılması,vadesi gelince de tahsilatlarının yapılarak mal bedelinin B&D Almanya’ya transferine ve promasyon ürünlerinin yurt içinden alımına dek bütün işlemleri yapmakta ve buna bağlı olarakta muhasebe ve vergi işlemlerini de yürütmektedir.

  Bu proje sayesinde B&D ticari firma niteliğinden Liason Office niteliğine dönüşerek,çalışan sayısı 45 kişiden 11 kişiye düşürülmüştür.Söz konusu 11 kişi de sadece satış konusunda hizmet vermektedir.


  COTY ÖRNEĞİ
  Adidas,Lancaster,Davidof,Joop gibi bir çok ürünün üreticisi olanCoty firmasının da bütün ithalat taşımasından son kullanıcıya dek olan teslimatları firma tarafından yapılmaktadır.
  1000’den fazla SKU’dan oluşan ve tamamı etiketlenme ve sürekli kampanyalar için hediye paketleri ile siparişleri hazırlanması gerek ürünlerden oluşan bu ürünlerin de bütün işlemleri barkod konturollü olarak firma tarafından yapılmaktadır. 2. #2
  exo
  exo çevrimdışı
  Junior Member

  Standart Cevap: Ekol Lojistik

  Anladığım kadarıyla sadece türkiyede değil yurtdışındada hizmet veriyorumuş. Ekol Lojistik siteside çok hoş

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Ekol Lojistik


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Türkiyenin En Büyük Lojistik Firmaları Hangileridir?
  By LaDyRoSe in forum Bunları Biliyor musunuz?
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07.03.14, 14:32
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 30.06.11, 16:15
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.06.11, 15:56
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02.01.11, 02:44
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.10.09, 15:54

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.