Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl Olur?

 1. #1
  Moderator
  Sponsorlu Bağlantı

  Yeni Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl Olur?

  Sponsorlu Bağlantı

  Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl Olur?

  HEMOROİD NEDİR?
  HEMOROİD TEDAVİSİNDE SORULAR VE ALTIN KURALLAR

  Halk arasında BASUR olarak bilinen hemoroid; anüs ve rektum hastalıklarının başında yer alır.. Anüs ve rektum; boşaltım sisteminin çıkış kapısı olup
  , yaklaşık yirmi çeşit hastalığın görülebildiği ve pek çok hastalığın da indirekt belirtilerinin izlenebildiği yerdir. Bu bölgenin hastalıklarına PROKTOLOJİK HASTALIKLAR ve Protoloji ile ilgilenen hekimlere de proktolog denir. Hemoroid, anüs içindeki hemoroidal toplar damarların zaman içinde anormal genişleyip kırmızı ve mor torbalar (memeler) şeklinde dışarı sarkması, (Resim 1 ve 2) bazan aşınıp delinerek dışkılama sırasında sık sık, PARLAK KIRMIZI kanamalar yapması; bazan memelerin aniden pıhtı ile dolup şiddetli ağrı, ödem, iltihaplanma, yaralanma ve ağrı yapmasıdır..

  Resim 1: Hemoroidlerin şematik oluşumu.Resim 2: Tipik bir hemoroid örneği.
  HEMOROİDİN OLUŞMA SEBEPLERİ
  Birinci sebep kabızlıktır.. Ayrıca, kolit, proktit, enterit gibi barsak enfeksiyonları; içki, tahriş edici aşırı acılı gıda tüketimi; yetersiz hijyen, anüs içi hemoroidal damar duvar yapısının doğuştan zayıf olması veya sonradan zayıflayıp torbalanması; prostat büyümesi ve kabızlık nedeni ile tuvalette uzun süre oturmak ve aşırı ıkınmak; gün boyu oturmak veya ayakta kalmak; aşırı yorgunluk; portal hipertansiyon; hamilelik myoma uteri, over kisti vb. gibi karın içi büyük urlar; kronik ökrürük, şişmanlık gibi karın ve damar içi basınçlarını artıran başka hastalıklar genel sebepler arasında sayılabilir.

  HEMOROİD ÇEŞİTLERİ

  Hemoroidler öncelikle iç (internal) ve dış (eksternal) olmak üzere ikiye ayrılırlar. Hemoroidlerin çoğu iç hemoroid olup bunlar 4 derece olarak sınıflanır. Ayrıca basit ve komplike; tromboze, akut ve kronik olmak üzere alt sınıflara ayrılırlar.. Anüsün dış kenarındaki eksternal hemoroidal damarların aniden noktasal, tarzda cilt veya mukoza altına kanamaları ve pıhtı oluşturmaları da bir başka hemoroid çeşidi sayılabilir.

  Resim 3: Anoskop ile görülebilen grade 1 hemoroid.

  1) Grade I (1. Derece) Hemoroidler : Hemoroid memesinin yukarı konumda kalıp
  , anüs dışına çıkmayıp ancak anoskop ile içeriye girildiğinde görülebilmesi halinde 1. derece hemoroid söz konusudur. Kendini sadece kanama ile belli eder. Bu memeler genellikle ağrısız olup, 1 cm'den daha küçük boyutlu, gergin ve ince duvarlı kanamaya hazır iç memeler şeklindedir ve ele gelmezler
  TEDAVİ: 1. derece hemoroidler lastik bantla bağlama, sklerozan ilaç injeksiyonu, halk arasında LASER olarak bilinen infirared ışık koagülasyonu gibi konservatif tıbbi yöntemlerle tedavi edilebilir; ameliyat gerekmez. Bazan sadece melhem, uygun diyet, ılık su oturma banyosu ve istirahat yeterli olabilir. Ancak hazırlayıcı sebepler araştırılıp onlar da ayrıca tedavi edilmelidir; örneğin asıl sebep akut bir barsak enfeksiyonu veya ishal ise; sadece antibiyotik ve ishal diyeti uygulaması bile yeterli olabilir. Cerrahi girişim gerektirmezler.

  Resim 4:Ikınınca kendini belli eden grade 2 hemoroid.


  2) Grade II (2. Derece) hemoroidler: Bunlar dışkılama sırasında tuvalette ıkınınca anüs dışına çıkan ve ele gelen
  , ayağa kalkınca anal kanal içine çekilip kaybolan, ağrısız, 1 - 3 cm çapında Hemoroid memeleri olup, taharetlenirken genellikle püskürür tarzda veya hızlı damlalar şeklinde kanama yapar.
  Kanamalar bazan bir iki ay ara verebilir, bazan aylarca, her tuvalet çıkışında az da olsa görülür. Ve zaman içinde mutlaka kansızlık yapar ve bazan da aniden alevlenip büyüyerek anüs dışında kilitlenip kalarak acilleşebilir. İkinci derece Hemoroidler yine cerrahi tedavi gerektirmezler. Bağlama, sklerozan ilaç injeksiyonu veya infrared ışık koagülasyonu ile tedavi edilirler. Ayrıca uygun diyet, büzüştürücü ve antibiyotikli melhemler, ılık su oturma banyoları ve ağrı kesiciler tedaviye eklenmelidir.

  Resim 5: İtilmesse dışarda kalıp gittikçe morarıp
  , akıntı ve kanama yapan grade 3 hemoroid

  3) Grade III (3. derece) hemoroidler: İç (internal) hemoroid memelerinin kolayca anüs dışına çıkması
  , sık sık pıhtı ve ödemle birlikte ağrı yapması, üzerinde iltihap ve aftlar şeklinde yaraların ve kanlı akıntının olması; içeriye itilmediği sürece anüs dışında kalması veya içeri geç çekilmesi halidir
  Tedaviye duruma göre önce tıbbi ve konservatif yöntemlerle başlanır; çok az vakada cerrahi eksizyon gerekir. Bunlarda en ideal yöntem lastik bant veya infrared koagulasyon uygulamaktır (Şekil I - II).  Resim 6: Eski hemoroid pakeleri ve içten gelen yeni hemoroid pakeleri
  , hastalığı alevlendirmiş.

  4) Grade IV (4. derece) hemoroidler: Yıllarca süren kronik kabızlık hallerinde eski iç ve dış hemoroidlerin topluca aşağı sarkması
  , tuvalette veya koltukta çok oturma sonucu, memelerin büyük, ağrızsız, sulu, ıslak pakeler halinde anüs dışında çepeçevre yerleşip temelli kalmasıdır. Kronikleşmiş grade IV hemoroidli hastaların, iyi temizlenememe ve sürekli mukuslu ve iltihablı akıntılar, kaşıntılar ve az fakat sık sık kanama sorunları vardır. Memelerin üzerine oturunca hastanın canı yanar.

  TEDAVİ: Pekçoğu iyi bir tıbbi tedavi
  , kabızlığı önleyici bol posalı diyet, düzenli tuvalet alışkanlığı gibi tıbbi ve hijyenik tedbirlerden kısmen yarar görürler. Bir kısmında lastik bant veya skleroterapi ve infrared ışık ile koagülasyonu yeterli olabilir; ancak çoğunda cerrahi tedavi endikedir; ancak cerrahiye engel varsa, ömür boyu, konservatif tıbbi yöntemlere devam eder ve daima bol su, bol sebze, bol meyva alırlar; asla çay, kahve, kola, rafine gıda ve baharat alamazlar.
  HEMOROİD KOMPLİKASYONLARI
  Hemoroid komplikasyonlarının başlıcaları:
  a) Uzun süreli kanamalar sonucu anemi ve buna bağlı hipotansiyon, halsizlik, iştahsızlık ve solukluktur.
  b) Memelerde yaralanma ve iltihaplanma sonucu lokal ve sistemik ateş.

  Resim 7: Akut
  , tromboze hemoroid

  c) Strangulasyon
  , yani dışarda duran hemoroid memelerinin; stres, alkol, ağır yemek, kabızlık, mushil kullanımı ve ishal gibi bir nedenle aniden pıhtılarla dolması sonucu şişip tamamının anüs dışına fırlaması ve orada kilitlenip kalması, anormal şişmesi ve şiddetli ağrı yapması. Bu safhada hemoroid memelerinin kan dolaşımı bozulmuştur ve dolayısı ile nekroz ve şiddetli ağrı gelişir. Artık geriye itilemez ve el değmez ve dışkılamaya, fitil koymaya, hatta melhem bile sürmeye izin vermez; dışkılama ve günlük yaşam ve bütün işler engellenir; ağrı ve kanamalar, enfeksiyon ve ateş yüzünden halsizlik ve iştahsızlık gelişir. Hemoroidin en kötü şeklidir. Tedavi aciliyet gerektirir. Duruma göre önce konservatif tıbbi yöntemlerle başlanır. Gerekirse anında genel anestezi ve regional anestezi ile cerrahi eksizyon veya trombektomi, sistemik ve lokal antibiyotik uygulanır. 2. #2
  Junior Member

  Icon14 Cevap: Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl

  Arkadaşlar bu linkte hemoroid tedavisi bitkisel ,hemoroid - basur
  tedavisinin bitkisel olarak tedavisi anlatılmış. Bakmanızı öneririm

 3. #3
  LaDy

  Icon14 Cevap: Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl

  Hemoroid Tedavisi Bitkisel Çözüm


  Bitkisel Hemoroid Tedavisi

  Sizde hemoroid yada halk dili ile basurdan mustarip misiniz? Artık sizde doktorların aylarca süren ilaç tedavileri ve bunun sonucunda kaçınılmaz olan ameliyat sürecinden sıkıldıysanız, günümüzde her gün gelişen tıp dünyasında kullanılan bitkisel formülleri deneyebilirsiniz. Tıp dünyasında görülen bir çok hastalık gibi, basur hastalığı içinde faydalı olduğu kanıtlanan bitkisel ürünler bulunmaktadır. Basurun bitkisel ürünler ile tedavi edilebildiğinden sonra, bu tedavinin sadece 3-4 gün olduğunu biliyor musunuz?

  Şaşırtıcı değil mi? Bu tedavi şekli tıp dünyasında, bitkiseller uygulandığı süreçten dolayı 3 adım yöntemi diye adlandırılmakta. Ve hiçbir doktor tarafından bilinmediği gibi, reçete yazılmış olup her eczanede bulacağınız şekilde de değil. Almanyalı bir doktorun yazdığı ve adını 3 adım yöntemi verdiği bir tedavi yöntemidir.

  Bu bir ilaç, krem veya bir yatıştırıcı değildir. Sadece hemoroidden kurtulmanız için gerekli olan bitkisel karışımdır. Bir rivayete göre bilinen en iyi hekimlerden biri olan Koslu Hipokrates bu doğal hemoroid tedavi yöntemini 2400 yıl önce uygulamış. Peki bunu kullandıktan sonra neler olacak ?

  1) Hemoroidlerinizden 3-4 gün içinde kurtulmuş olacaksınız ! 2)Kaşınma, yanma ve kanamalardan kurtulacaksınız ! 3)Diğer ilaçlara bir daha ihtiyacınız kalmayacak ! 4)En güzeli de normal insanlar gibi rahatça oturup, koşabileceksiniz !

  Yani aslında önceki hayatınıza geri döneceksiniz. Düşünmesi bile güzel.

  Şu yoruma bakın;
  Adsız Hemoroid Tedavisi Bitkisel Çözüm

  Hemoroid tedavisi bitkisel  Yorumu yapan Almanyalı birisi ve yazdığı yorum her şeyi anlatıyor aslında.

  Kitapta yazılanları günlük olarak yapmakla beraber, en yakın zamanda etkisini gösterdiğini fark edeceksiniz. Bu tedavi süreci en geç 3-4 gün sürmekle beraber, tedavi sırasında da size acı çektirmemektedir. Yine bunun yanında size bu hastalıktan dolayı kaybettiğiniz kendinize güveniniz yerine gelmekle beraber, araştırmacı doktor 3 günde tedavi ettiğiniz hemoroidi bir daha yaşamayacağınızın garantisi veriyor ve yine bunun yanında sizlere bu konuda önerilerde bulunuyor. Halk arasında bu yöntem her geçen gün yayılmakla beraber, içerisinde hiçbir kimyasal bulundurmaması ile de doktorlar tarafından da önerilebiliyor. Sırf bitkisel karışımlar ile hazırlanan 3 adım yöntemini, sizde uygulayarak hemoroit yani basur derdinden kurtulabilirsiniz.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Hemoroid (Basur) Başlangıcı - Hemoroid (Basur) Tedavisi - Basur Tedavisi Nasıl Olur?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.12.11, 18:58
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25.12.11, 11:24
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13.05.11, 15:24
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13.05.11, 15:19
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 13.05.11, 15:15

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.