Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Mehmet Öz Kimdir MEHMET ÖZ Hakkında MEHMET ÖZ Biyografisi MEHMET ÖZ Hayatı

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Standart Mehmet Öz Kimdir MEHMET ÖZ Hakkında MEHMET ÖZ Biyografisi MEHMET ÖZ Hayatı

  Sponsorlu Bağlantı

  DR. MEHMET ÖZ Kimdir - MEHMET ÖZ Hayatı - MEHMET ÖZHakkında - MEHMET ÖZ Biyografisi
  (1960-.......)

  Prof. Dr. Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. 1982'de Harvard Üniversitesi'ni bitirdi, 1986'da Pensilvanya Üniversitesi'nden tıp doktoru unvanını aldı. Halen Columbia Üniversitesi Irwing Kalp Cerrahisi Profesörü olan Öz, ayrıca aynı üniversitenin Tamamlayıcı Tıp Programı'nın kurucusu. Aynı zamanda yardımcı kalp cerrahi gereçleri programını da yürüten Öz'ün kalp transplantasyonu, minimal girişimsel kalp cerrahisi ve sağlık kontrolü üzerine araştırmaları var. Kardiyovasküler cerrahide robot programını ilk uygulayan doktor olan genç bilim adamı, 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda ‘‘Yarının Lideri’’ olarak seçildi. 350'nin üstünde orijinal yayına, kitaplara, makalelere ve birçok patente sahip. CNN, NBC, ABC ve CBS'de birçok kez yer alan Prof. Öz 1996'da ‘‘Yılın Amerikan-Türk Adamı’’ seçildi. 1968'lerde Michael de Bakey ve Denton Cooley'in başını çektiği ekipte yer alan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole'nin kızı Lisa Jane ile evli olan Mehmet Öz'ün Defne Nur, Arabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adlı dört çocuğu var. Aşk acısı kalp krizini tetikliyor


  Yapay kalp ve robotla ameliyat devrimlerine imza atan Türk Doktor Mehmet Öz,


  ALEM 'e müthiş açıklamalar yaptı:


  Kalp hastalarının yüzde 50'si aşksız kalmış, çok aşık olmuş, aşkına karşılık bulamamış.


  Sevmek önemli. Bunu kaybedersek kalbimiz düşmeye başlıyor. Kriz artıyor.


  ABD'de çok fazla kalp hastası var. Yanlış besleniyorlar. Kızartma, et ve fast-food.


  Türkler de bu yolda. Klasik yemek alışkanlığına dönmezsek gençler tehlikede.


  16 Ocak'ta ilk kez robotla kalp ameliyatı yaptım. Hasta bir odada, ben bir odadaydım.


  En üzücü hasta karamsar olandır. Tedavisi imkansız olan inancıyla iyileşebiliyor. +*bAşık değilsen kalp krizi yakanda


  ALEM, tıp tarihine adını altın harflerle yazdıran, kalp ameliyatlarında çığır açan Dr. Mehmet Öz ile ABD'de görüştü


  Dünyada ilk kez yapay kalp naklini gerçekleştiren, robotla kalp ameliyatı yapan ve 'sol karıncık destek aygıtını' (LVAD) geliştiren Doktor Mehmet Öz, ALEM Genel Yayın Yönetmeni Berna Erten'e konuştu. Berna Erten'i çalıştığı Presbyterian Hastanesi'nde kabul eden Mehmet Öz, kalp hastalarına önemli bir uyarıda bulunarak, 'Kriz geçiren hastaların yarısı, hayatlarında hiç aşık olmayan kişilerdir. Ya da karşılıksız sevmişlerdir' uyarısını yaptı.


  Bir tür yedek kalp görevi gören LVAD uygulamasının, nakil kadar tehlikeli olmadığını belirten Öz, göğsü hiç kesmeden robot ile yapılan kalp ameliyatın daha yeni olduğunu kaydetti. Öz, normal ameliyattan iki kat daha fazla zaman alan bu yöntemi geliştirmek için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, şöyle dedi:


  'Robotla ilk kalp ameliyatını 16 Ocak'ta gerçekleştirdik. Bu tıp alanında bir devrimdir. Hastanın göğsünü hiçbir şekilde kesmediğimiz için yepyeni bir yerden kesmemiz gerekiyordu. En zor kısmı buydu. Sistemi nihayet bulduk. Robotun içinde ellerimi koyup ameliyat yaparken, hasta başka bir odada bulunuyor. Bir video vasıtasıyla ameliyat yapacağımız yeri görüyoruz. Robottayken elimi istediğim kadar döndürebiliyorum. Bu en büyük kolaylık. Robotta kendimi daha iyi hissettim. Ellerimle acayip hareketler yapmak zorunda kalmadım.'


  Kalbi vücudun güneşi olarak tanımlayan Öz, kalp hastalığı ile aşk bağlantısını da şöyle anlattı: 'Kalp hastalarının yüzde 50'si ya aşksız kalmış veya çok aşık olmuş. Ya da aşık oldukları kimseler onları sevmiyormuş. Birbirini sevmek ya da aşık olmak... Bunu kaybedersek kalbimiz düşmeye başlıyor. Eskisi kadar mühim olmuyor ve bu hastalarda kalp krizi oranı artıyor. Bu insanlar kızgın oluyor ve kalp krizi çok görülüyor. İç depresyonu olanların kalp krizi geçirme riski daha fazla.'

  Konu Sword_of_HeLL tarafından (28.04.09 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! 2. #2
  AdministratoR

  Standart Cevap: Mehmet Öz ( Kimdir - MEHMET ÖZ Hakkında - MEHMET ÖZ Biyografisi - MEHMET ÖZ Ha

  Mehmet Öz


  Mehmet Öz Doğumu: 11 Haziran 1960


  Mesleği: Kalp Cerrahı Milliyeti: Türk asıllı Amerikalı


  Mehmet Öz, (d. 1960, Cleveland, Ohio, ABD), Türk asıllı Amerikalı doktor.
  Kalp damar cerrahıdır. ABD'de pek çok televizyon programına katılmıştır. Columbia Üniversitesi'nde profesör'dür.
  Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulundu. Aldığı şeref ve ödüllerin listesi ise şöyle; Hippocrates Magazin Dergisi tarafından "Yılın Doktoru", Halthy Living Magazin Dergisi tarafından "Milenyum’un İyileştiricisi", New York Magazin Dergisi tarafından "Yılın En İyi Doktoru", World Economic Forum tarafından "Yarının Küresel Lideri" seçildi. Aynı zamanda 1996 yılında "Yılın Türk-Amerikalısı" şerefine layık görüldü. Adı "Castle Connolly Almanağı"na da geçen Mehmet Öz, birçok ödülün de sahibi.
  "For Healing from the Heart" kitabı ile "Books for a Better America Award"’a değer görüldü. Robert E. Gross Araştırma Bursuna hak kazandı. (AATS, 1994-96) "American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin "Blake more Research Ödülü"'nü de aldı. Birçok profesyonel dernek ve kuruluşa üye olan Mehmet Öz, American Board of Thoracic Surgery (2004) ve American Board of Surgery (1992)'nin Yönetim Kurulu'ndadır.
  Kendisi gibi doktor olan Lisa Öz ile evli olan Mehmet Öz, dört çocuk babasıdır. Mehmet Öz, halen Columbia Universitesi Tıp Merkezi Kardiyoloji Direktörlüğü'nün yanı sıra Columbia Üniversitesi Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi'nde, cerrah olarak mesleğini devam ettirmektedir.  Vikipedi, özgür ansiklopedi

 3. #3
  ModeratoR

  Standart Cevap: Mehmet Öz Kimdir MEHMET ÖZ Hakkında MEHMET ÖZ Biyografisi MEHMET ÖZ Hayatı

  En iyi kalp cerrahı değilim ama benden iyisi de yok!
  Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, Esquire dergisine özel hayatıyla ilgili konuştu. "Dünyanın en iyi kalp cerrahı siz misiniz?" sorusuna Mehmet Öz şöyle cevap verdi: Herkesten iyi değilim ama benden de iyisi yok!..  Eşi Lisa İle 23 yıldır evli

  Ünlü Amerikan dergisi Time'ın '2008 Yılının En Etkili 100 Kişisi' arasında gösterdiği Mehmet Öz, 7 yaşında doktor olmaya karar vermiş. Öz, bugün 48 yaşında ve Kolombiya Üniversitesi'nde başkan yardımcısı, New York Pres- byterian Hastanesi'nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programı'nı yönetiyor. Esquire dergisinin ağustos sayısına konuşan Öz, bu röportajda ne kereviz, ne badem, ne de cevizin nimetlerinden bahsediyor. Bu kez sadece kendisini anlatıyor.

  ERKEKLERİN KALBİ FARKLI

  * Doktorluk sizin çocukluk hayalinizdi ve bunu gerçekleştirdiniz. Ne söyleyeceksiniz? Evet ne mutlu bana ki, bunu gerçekleştirdim. İnsanlara yardım etmek, onların takdirini duymak benim için en büyük mutluluk, en büyük onur. Bir doktorun en büyük beklentisi iyileştirdiği hastanın takdiridir.

  * Dünyanın en iyi kalp cerrahı olduğunuzu düşünüyor musunuz? Hayır, öyle bir şey yok! Bence herkesten daha iyi değilim ama benden daha iyisi de yok!

  * Peki sizi diğerlerinden ayıran ne? Bence farklı olan yöntemim... Karmaşık konuları anlatmak için benzetmeler kullanıyorum. Doktorların büyük bir kısmı sanıyorlar ki, eğer halka ne öğrenmeleri gerektiğini anlatırlarsa, anlarlar. Bu doğru değil! Anlatırken benzetmeler kullandığım zaman, insanlar kendilerini hem daha rahat hissediyor hem de konuyu daha iyi öğreniyor. Önemli hiçbir konu hikayesiz anlatılamaz bence...

  * Peki bir kalp cerrahı olarak, kadınların kalbine giden yolun nereden geçtiğini söyleyebilir misiniz? Çok zor, bir bilsem... Aslında ilginç bir şey var, kadınların kalbi erkeklerinkinden farklı... Elinle dokunduğun zaman, dokularının farkını anlıyorsun. Kadınlarda kalbi besleyen damarlar ufacık bir makarna gibi, erkeklerinki ise spagetti makarnası gibi kalındır.

  * Peki hayatta kalbinizle mi, mantığınızla mı hareket edersiniz? Kalbimle! En sıkıntılı zamanlarda beynini değil, kalbini kullanman lazım. En akıllı insanlar iyi cerrah olamaz; çünkü beyin kalbin önüne geçtiği zaman düşünmeye başlarsın! Maalesef düşünerek hareket etmek zor. Mantık devreye girdiğinde karar vermek de zorlaşıyor. İnsanın hayattaki en büyük rakibi kararsızlık.. Bir yerden sonra kendini bırakman lazım. Mesela; cerrah olarak hissin ne yöndeyse ona göre ameliyat yapman lazım. Hayatta en büyük kayıplarım aslında yapmadığım şeyler..


  Öyle bir zamanına geldim ki yaşamın, ölüme erken sevgiye geç,
  Yine gecikmişim bağışla sevgilim, sevgiye on kala ölüme beş..

  )̲̅ζø̸√̸£ ч̸ø̸µ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mehmet Öz Kimdir MEHMET ÖZ Hakkında MEHMET ÖZ Biyografisi MEHMET ÖZ Hayatı

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 22.02.11, 12:43
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15.02.09, 21:06
 3. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 21.01.09, 00:43
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 29.10.08, 17:13
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.10.08, 14:22

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.