Sponsorlu Bağlantı

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Kocaelİ Ünİversİtesİ

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Kocaelİ Ünİversİtesİ

  Sponsorlu Bağlantı

  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 03. 07. 1992
  Rektör: Baki Komşuoğlu
  İletişim bilgileri: Atatürk Bulvarı Anıtpark Yanı 41100 Kocaeli-İzmit
  Tel: 0 262 324 99 10
  Faks: 0 262 321 59 68
  İnternet Adresi www.kou.edu.tr
  Öğrenim dili: Türkçe
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 8
  Enstitü: 3
  YO: 2
  MYO: 10
  Öğrenci sayısı: 20.000
  Akademik personel: 1070

  Rektör Prof. Dr. Baki Kamşuoğlu: "Bilim ve teknolojini dev adımlarla ilerlediği çağımızda eğitim öğretimde üniversitenin temel işlevinin, öğrenmeyi ve bilgi kaynaklarına erişmenin yollarını öğretmek olduğu unutulmamalıdır. Yöresiyle bütünleşen Kocaeli Üniversitesi'ni kurumsallaştırmak başlıca hedefimiz olacaktır"
  Tarihçe: 1976 yılında Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi adı altında kuruldu. Kurum 1982 yılında Yıldız Üniversitesi'ne bağlandı. 1992 tarihinde ise Kocaeli Üniversitesi kuruldu. Kocaeli Üniversitesi yeni kurulan bir üniversite olmasına rağmen kısa sürede büyük gelişmeler katetti. Dışa açık olması ve Kocaeli'nde ülke sanayiinin yaklaşık dörtte birinin yer almasının bu gelişmede önemli katkıları bulunuyor.
  Kocaeli Üniversitesi şehrin çeşitli yerlerine yayılmış durumda. Üniversite yeni olmasına rağmen geleceğe oldukça iddialı bakıyor. Üniversite bu iddiasını hedefleriyle şöyle açıklıyor: "Önümüzdeki 10 yıl içinde Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk beşe gireceğiz. İkinci 10 yıl Ortadoğu ve Balkanlarda ilk sıraya yükselme yılları, üçüncü 10 yıl ise dünyanın başlıca üniversiteleriyle yarış yılları olacaktır. Bu hedeflerle tutarlı olarak birinci 10 yılda tüm akademisyenlerimizi uluslararası düzeyde yayın ve araştırma yapmaya, öğrencilerimizi en az bir yabancı dili okuyup yazma düzeyine yönlendireceğiz. Böylece tüm akademisyenler en yeni bilgileri, tam zamanında en etkin öğrenme yöntemleri ile her düzeydeki öğrencilerimize ulaştıracaktır. İkinci yıla tam bir meydan okuma yılları yapmak için üniversitemizi uluslararası yayınlarda, bilimsel sempozyum ve kongrelerde ayrılacılka bir konusa getireceğiz" Evet dileriz ki üniversite bu hedeflerini gerçekleştirebilir.
  Üniversitede öğrencilere öğle ve akşam öğünlerde 4'er çeşit yemek veriliyor. Ayrıca merkez ve diğer birimlerin hepsinde öğrencilerin ihtiyaçlarını giderecekleri 9 kantin ve kafeterya bulunuyor. Öğrencilerin psikolojik sorunlarının çözümlenebilmesi için de Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığı bünyesinde psikolojik danışmanlık hizmeti bulunuyor. Bu birim öğrencilere beden ve ruh sağlığı ile ilgili konularda yardımcı oluyor.
  Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Türk Eğitim Vakfı, Koç Vakfı, SYDTF, Kocaeli Üniversitesi Vakfı gibi kurumlardan ve özel bazı kişilerden burs alıyorlar. Bu burslardan yaklaşık 150 öğrenci yararlanıyor. Ayrıca üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca 100 öğrenciye burs veriliyor.

  SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER Kocaeli Üniversitesi'nin İzmit'teki kampüsünde halı saha, açık hava basketbol ve voleybol sahası Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde 150 kişi kapasiteli basketbol, voleybol, hentbol, kros, badminton branşlarının gerçekleştiği salon aletli jimnastik ve ritmik jimnastik salonu, basketbol ve voleybol açık hava tesisi Arslanbey kümpüsünde 2500 kişilik spor salonu, kullar meslek yüksekokulu açık hava tesisi, basketbol, voleybol için aydınlatılmış halı saha bulunuyor.
  Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüpleri, Tıp Fakültesi bünyesinde Sualtı Topluluğu bulunuyor.
  Çeşitli kulüp ve topluluklar, panel, seminer, şiir dinletisi, konser, sempozyum gibi etkinlikler düzenliyorlar. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği koroları ile halk oyunları ekipleri çalışmalarını öğrencilerin geniş katılımı ile sürdürüyorlar. İsteyen öğrencilere enstürüman kursları veriliyor.

  SAĞLIK HİZMETLERİ Üniversitede Sağlık ve Spor Dairesi Başkanlığı'na bağlı Mediko Sosyal Merkezi'nde 1 uzman, 3 pratisyen doktor, 1 diş doktoru, 1RKBB doktoru, 1 göz doktoru, 1 psikiyatr ve 2 hemşire hizmet veriyor. Burada tüm öğrencilerin ayakda tedavileri gerek görüldüğıü hallerde , devlet hastanesine veya üniversite hastanesine sevk edilerek tedavileri yapılıyor. Bunların dışında Arslanbey Kampüsü ve Kocaeli Meslek Yüksekokulu'nda birer poliklinik bulunuyor.

  BARINMA: Üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Yavuz Selim Erkek Yurdu, Zübeyda Hanım kız yurdu, Kocaeli Üniversitesi Vakfı Erkek ve Saraybaçe Belediyesi erkek yurdu bulunuyor. Ayrıca yurtlarda kalmayan öğrenciler için idari bilimler ev ve kalacak yer bulmada yardımcı oluyor.

  TEKNOLOJİ: Üniversite kütüphanesinde 3 öğrenci okuma salonu, 1 süreli yayınlar salonu, 36 bin kitap ile 150 çeşit süreli yayın bulunuyor. Ayrıca cd- rom bölümü de bulunuyor.
  Üniversite petrum Server altında Novell 312 sistemi ile çalışan 27 adet 486 DX2/66 bilgisayar bulunan yazılım laboratuvaları bulunuyor.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! 2. #2
  Mavi Admin

  Cevap: Kocaelİ Ünİversİtesİ

  Umuttepe Giriş
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de!

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kocaelİ Ünİversİtesİ


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 20.07.12, 17:37
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 31.12.10, 02:59
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.10.09, 13:15
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21.04.09, 02:15
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04.04.09, 19:23

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.