Sponsorlu Bağlantı

1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Marmara Ünİversİtesİ Hakkında

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Marmara Ünİversİtesİ Hakkında

  Sponsorlu Bağlantı

  MARMARA ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 20.07.1983
  Rektör: Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel
  İletişim bilgileri:
  Tel: 0 212 518 16 00
  Faks: 0 212 518 16 15
  İnternet Adresi www.marun.edu.tr
  Öğrenim dili: Türkçe, İngilizce
  Türü: Devlet

  AKADEMİK PROFİL:
  Fakülte sayısı: 14
  Enstitü: 22
  YO: 8
  Öğrenci sayısı: 47000
  Akademik personel: 2553

  Rektör Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel: "Üniversitelerin çekici yönü, öğretim elemanı kadrosu, sunduğu eğitim düzeyi ve araştırıcı sorgulayıcı yeteneğinizi geliştirecek hoşgörü ve özgürlük ort****** sıcaklığa sahip olmasıdır. Marmara Üniversitesi ailesi olarak bu çekiciliğe sahip olduğumuza inanıyoruz."
  Tarihçe: 115 yıl önce kurulan Yüksek Ticaret Okulu'na kadar uzanan bir geçmişe sahip olan Marmara Üniversitesi 1982 tarihinde kuruldu.
  Marmara Üniversitesi bina açısından en şanssız üniversitelerimizden birisi. Fakülteler, İstanbul'un iki yakasında 16 yerleşim alanına dağılmış durumda. Yıllardır devam eden kampüs maddi kaynakların yetersizliği nedeniyle bir türlü tamamlanamayınca, ortaya gecekondu modeli bir üniversite çıkıyor. Marmara Üniversitesi'nin bölümlerine tercihlerinizde yer vermek istiyorsanız, mutlaka istediğiniz fakültelerin yerlerini gidip görmenizi tavsiye ederiz. İstanbul'un çeşitli yerlerine dağılan fakülteleri belirli kampüslerde toplama çalışmaları devam ediyor.
  Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel, dağınık yerleşimin koordinasyon güçlüğü ile öğrencilerin her birimde yeterli spor ve sosyal faaliyet yapma imkanını vermediğini belirtiyor. Eğitim öğretim kalitesi açısından Türkiye'nin iyi üniversiteleri arasında bulunan Marmara Üniversitesi'nin, hukuk, diş hekimliği, eğitim fakülteleri daha üst sıralarda yer alıyor. Üniversitede gelişen bilim ve teknolojiyi izleme, ülke şartları içinde onları üretme ve yeni katkılarda bulunma çalışmaları 30'a yakın Araştırma ve Uygulama Merkezlerinde sürdürülüyor.
  Marmara Üniversitesi'nin en önemli özelliklerinden birisini de, yabancı dille öğretim yapan programların giderek artması oluşturuyor.
  Mezunlarının iş bulma şanslarına gelince, üniversitenin adının fazla bir etkinlik sağladığı söylenemez. Yani Boğaziçi veya ODTÜ gibi ismiyle öncelik sağlayan bir üniversite değil. Ancak yabancı dille öğretim yapan bölümlerini bitiren öğrencilerin çok daha şanslı oldukları söylenebilir.

  SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER Öğrencilerin katılabileceği sosyal ve kültürel etkinlikler genellikle fakülteler bazında yapılıyor. Spor sahaları açısından kümpüste bulunan fakültelerin şansına karşılık, kampüs dışındaki fakültelerde spor sahaları bulmak oldukça zor.
  Marmara Üniversitesi öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlardan yararlanabilirler. Aynı zamanda, 485 öğrenci kapasiteli kız yurdu ve Göztepe kampüsünde bulunan Özmen Aktar Lisansüstü yurdundan yararlanabiliyorlar.

  SAĞLIK: Üniversitenin fiziki dağılım gereği Mediko Sağlık Merkezi, Göztepe, Haydarpaşa, Anadoluhisarı, Nişantaşı ve Bahçelievler kampüslerinde toplam 6 dispanser olarak hizmet veriyor. Bu şubelerde 11 doktor, 3 psikolog, 11 hemşire, 1 hastabakıcı, 4 memur ve 2 hizmetli görev yapıyor. İleri durumlarda hastaneye sevk imkanı bulunuyor.

  TEKNOLOJİ: Teknoloji ünitesi bilgi işlem merkezi başkanlığı quadro 950 üzerinde 7 terminalle Unix altında Cobol yazılımı ile tüm üniversite bodrosunu hazırlıyor. Pc sazlı makine ise Ms office Access altında harçlar, özlük bilgiler gibi konularda programlar hazırlayarak çalışıyor.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Marmara Ünİversİtesİ Hakkında


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Marmara Üniversitesi Hastanesi Randevu Alma
  By RedBuLL in forum Hastane Randevu
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06.05.12, 22:07
 2. Marmara Üniversitesi Hastanesi Randevu Alma
  By lug in forum Ne Nerede ?
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.04.12, 18:32
 3. Marmara Üniversitesi Hastanesi Telefon Numarası
  By LaDyRoSe in forum Hastane Randevu
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.08.11, 05:51
 4. Marmara Üniversitesi Hastanesi Randevu Alma
  By LaDyRoSe in forum Hastane Randevu
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15.08.11, 05:50
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 26.04.11, 13:41

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.