Sponsorlu Bağlantı

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Ordu Üniversitesi Hakkında

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Ordu Üniversitesi Hakkında

  Sponsorlu Bağlantı

  Ordu Üniversitesi


  Ülkemiz için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edebilecek, kültüre katkıda bulunacak insanlar yetiştirmek hedefinde olan üniversitemiz; Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne bağlı Ziraat Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ile 19 Mayıs Üniversitesi’ne bağlı Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Ordu Sağlık Yüksekokulu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu’nun bir araya getirilmesinden oluşmuştur.
  Öğrenciler eşsiz deniz güzelliği ve tertemiz orman havasına sahip güzel şehrimizde eğitim görüyor ve kurdukları çeşitli topluluklarla kendilerini sanat alanında da geliştiriyorlar.
  Her genç bir üniversitede okumak, üniversite hayatını yaşamak en iyi şekilde üniversite eğitimini tamamlamak ister, mezun olup adını kütüğe çakmak, arkadaşlarıyla kepini havaya fırlatmak ister. Üniversitemiz mezun ettiği birçok genç gibi mezun olmak isteyen birçok genci de bu güzel şehre Ordu’ya, Ordu Üniversitesi’ne bekliyor.
  Her mevsimi ayrı, gündüzü ayrı, gecesi ayrı bu güzel Ordu’da kurulan üniversitede hedefimiz; ülkenin ihtiyacı olan dallarda ve sayıda insan gücünü yetiştirmektir.  ORDU ÜNİVERSİTESİ

  Ülkemizde yeni kurulan üniversitelerden biri olan üniversitemiz, Bakanlar Kurulu’nun 17 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunu ile hayata geçmiş bulunmaktadır. Üniversitemiz, halen faal olarak eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunan ve daha önceleri Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak faaliyet gösteren Ünye İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Mesudiye Meslek Yüksekokulu ile Karadeniz Teknik Üniversitesi ’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Ziraat Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunun bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Ayrıca, kuruluş yasamızla beraber Tıp Fakültesi ile Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü üniversitemize kazandırılmıştır.
  Rektörümüzün 17 Mayıs 2006 tarihinde atanmasından sonra, yoğun çalışmalar sonucunda üniversitemize Ünye Meslek Yüksekokulu ve Fatsa Meslek Yüksekokulu da katılmıştır. Evrensel bir yükseköğretim kurumu olmayı hedefleyen Ordu Üniversitesi, sahip olduğu çağdaş vizyonu ile,ülkemiz gençliğine ve toplumuna karşı olan sorumluluğunun en üst seviyede olduğunun bilincinde ve bu sorumluluk içerisinde bilimsel faaliyet ve hizmetlerini yürütme ve gün geçtikçe geliştirme çabası içerisindedir. Ülkemizin genç üniversitelerinden biri olan üniversitemiz, kuruluşundan bu yana geçen kısa süre içerisinde tüm idari yapılanmalarını ve bilgisayar alt yapısını tamamlamıştır. Akademik kadrosunu güçlendirmede önemli adımlar atmış ve atmaya devam etmektedir.
  Öğrencileri ile el ele büyümeyi ve gelişmeyi sürdürmeyi amaçlayan, katılımcılığa önem veren üniversitemiz, öğrenci temsilciliği mekanizmasını derhal hayata geçirmiş ve sayıları 16’ya varan öğrenci kulüpleri kurarak, öğrencileri ile huzurlu şehir olan Ordu’yu kaynaştırmayı hedeflemiştir.
  Toplumumuzun sürekli gelişen dinamiklerine karşılık verebilmek amacı ile, kurumsallaşmaya odaklanmak ve sürekli geliştirmeye açık bir kalite düzeyine erişmek öncelikli stratejimiz olmaya devam edecektir.
  En öncelikli hedeflerimiz ise, çağdaş, öğrencilerimizin her türlü sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına yanıt veren modern bir yerleşke oluşturmak olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için, yerleşke alanımızın bütün alt ve üst yapı projeleri tamamlanmış, yerleşkemize yeni binaların katılması için temeller atılmaya başlanarak geleceğin büyük üniversitesini oluşturmaya başlamış bulunmaktayız.
  Misyonumuz: Ülkemizin çağdaş dünyada öncü ve önder olması için, araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek, ülke ekonomisine, sağlığa, sanata ve kültüre katkıda bulunacak, aydın insanlar yetiştiren bir örnek üniversite olacaktır.
  Vizyonumuz: Ordu Üniversitesi misyonu ve sorumluluğu ile akademik, teknolojik ve kültürel başarısını bölgesel, ulusal ve uluslar arası alanlarda ispatlayacağını, temel değerlerden ödün vermeden, çağdaş, sanat, bilim, yönetim, öğrenim ve eğitim anlayışı ile dünya üniversiteleri arasına girmeye çalışacak bir eğitim kurumudur.


  Fakülteler;

  Ziraat Fakültesi
  Fen-Edebiyat Fakültesi
  Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi
  Tıp Fakültesi

  Yüksekokullar;

  Ordu Sağlık Yüksekokulu

  Meslek Yüksekokulları;

  Mesudiye Meslek Yüksekokulu
  Fatsa
  Meslek Yüksekokulu
  Ünye Meslek Yüksekokulu
  Konu Sword_of_HeLL tarafından (06.02.09 Saat 09:19 ) değiştirilmiştir.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! 2. #2
  Mavi Admin

  Cevap: Ordu Üniversitesi Hakkında
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de!

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Ordu Üniversitesi Hakkında


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27.06.11, 05:13
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01.01.11, 02:33
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12.02.10, 18:42
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11.10.09, 11:37

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.