Sponsorlu Bağlantı

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yaşar Üniversitesi Hakkında

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Standart Yaşar Üniversitesi Hakkında

  Sponsorlu Bağlantı


  Yaşar Üniversitesi
  Üniversite, insanın çevresi ile yaşadığı sorunlara bilim rehberliğinde düşünme, sağlıklı, güvenilir ve kalıcı çözümleri araştırma, bulma, uygulama ve bunları yine evrensel bilim yöntemleriyle öğretme çabalarının toplamıdır. Bu yönüyle üniversite, bilimsel duyarlılık iddiasıdır, yöntemdir. Bilimin yaratıcılığı sanat duyarlılığı ile bütünleştiği düzeyde zenginleşir. Üniversite eğitiminin �yüksek� niteliği, bu nedenle, bilimin yöntem ve ilkelerini benimsetmesi ve sanat duyarlılığını genç beyinlere kazandırmasından kaynaklanır. Üniversite, bu iki işlevi nedeniyle, bir okul olma niteliğini aşar; aydınlık bir yaşam biçimi olma özelliğini ve uygar insanların yaşama hazırlandığı bir �yükseköğretim kurumu� kimliğini kazanır.

  Yaşar Üniversitesi, programlarında yer alan bilim etkinliklerinde sanat duyarlığının geliştirilmesine gösterdiği özen nedeniyle �özel� bir yüksek öğretim kurumudur. Çünkü Üniversitenin bilim iddiaları, sanat duyarlılığının yaratıcılığa olan olumlu katkılarından öğrencilerini yararlandırma kararlılığıyla bütünleşmiştir.

  Bilim, bir sorunun varlığını algılama, onu yaratan kaynakları analiz edebilme, bilimsel yöntem ve ilkeler çerçevesinde kurallı düşünebilme, doğru öngörülerde bulunabilme ve uygulama öncesinde zihinsel süreçleri harekete geçirebilmektir. Tasarım, bu nedenle, bilimin ayrılmaz bir eklemi ve bunu becerebilen eğitimli beyinlerden beklenebilen ayrıcalıklı bir çabadır. Bilimin �yöntem�i ile sanatın �yaratıcılığı�nı, üretim sürecinin öncesinde ve en yüksek kaliteyi elde edecek biçimde buluşturulması çabası olarak da tanımlanabilen �tasarım�, Yaşar Üniversitesi�nin için öğrencilerine kazandırmayı hedeflediği; onları benzerlerinden farklı ve üstün kılacak özel beceri ve uzmanlık alanlarından biridir.

  Yaşar Üniversitesi, ekonomi, işletme, mimarlık, mühendislik, fen, edebiyat, iletişim, sanat ve meslek eğitimi alanlarında �en iyi tasarımcıları, proje temelinde çalışma becerileri ile donanmış olarak ve sanat duyarlılığı yüksek, kaliteli öğrenme ortamlarında yetiştirme� iddiası açısından özeldir. Öğretim programındaki �tasarım�, �proje� ve �sanat duyarlığı� onu farklı kılan ve ona üstünlük sağlayan bir özelliktir.
  Yaşar Üniversitesi, her alanda yüksek öğretim hizmeti verme iddiasında değildir! Bununla birlikte, programlarında en kaliteli olmak; nitelikleri yüksek öğrencileri, kaliteli hizmet ortamlarıyla buluşturmak ve öğrencisine mezuniyet sonrası en yüksek doyum, başarı ve mutluluğu sağlamak Yaşar Üniversitesi�nin ilk ve en temel varoluş nedenidir. Eğitim dilinin İngilizce olması, deneyimli yerli ve yabancı akademik kadroları, öğrenme ortamlarının uluslararası standartlara uygunluğu, geleceğe yönelik hedef ve öngörüleri, kurumsal kimlik özellikleri ve teknolojik altyapı Üniversitemizin temel kalite göstergeleridir.


  Yaşar Üniversitesi, benzerleri arasında öğrenci ve öğretim kadrolarını ERASMUS değişim programlarından en çok yararlandıran; bu kapsamda Avrupa Üniversiteleri ile en fazla öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapan ve AB projelerine en yoğun katılım gerçekleştiren Türk Üniversitelerinden biridir.

  Yaşar Üniversitesi nin hizmette kalite duyarlılığı İngilizce Hazırlık Okulu nda verilen yabancı dil eğitimi ile başlar; Fen ve Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik-Mimarlık, İletişim Fakülteleri ile Yabancı Diller Yüksekokulu nun sunduğu 4 yıllık lisans ve Meslek Yüksekokulu nun 2 yıllık ön-lisans programlarıyla devam eder. Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri lisansüstü eğitim ve öğretim programları sunmak yanında, Üniversite nin bilimsel araştırma gücünü de temsil etmektedir.

  2008-09 döneminden başlayarak Güzel Sanatlar Fakültesi nin grafik, müzik ve film tasarımı bölümlerine de öğrenci almaya başlayacak olan Yaşar Üniversitesi, öğrencilerini yeni akademik yılda Selçuk Yaşar Kampus alanında karşılamak için hazırlıklarını, durmaksızın sürdürmektedir.

  Egenin uygar, insancıl, sanat ve bilime duyarlı insanlarının kenti İzmirde, 2001 yılında kurulan genç Yaşar Üniversitesi, 200ü bilim insanı olmak üzere 300 çalışanı ve 2.600 öğrencisi ile bir bilim kurumunun evrensel kimlik özelliklerini heyecan, samimiyet ve sadakatle benimsemiş akademik bir kurumdur
  Konu Sword_of_HeLL tarafından (06.02.09 Saat 09:15 ) değiştirilmiştir.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! 2. #2
  Mavi Admin

  Cevap: Yaşar Üniversitesi Hakkında
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de!

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yaşar Üniversitesi Hakkında


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02.01.11, 03:02
 2. Aziz Nesin Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz Kitap Özeti Konusu
  By superisi in forum Kitap Tanıtımları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 22.04.09, 20:15
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07.12.08, 10:12
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08.11.08, 13:29
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05.11.08, 17:47

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.