Sponsorlu Bağlantı

+ Cevap Ver
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Özyeğin Üniversitesi-Özyeğin Üniversitesi Hakkında

 1. #1
  Mavi Admin
  Sponsorlu Bağlantı

  Yeni Özyeğin Üniversitesi-Özyeğin Üniversitesi Hakkında

  Sponsorlu Bağlantı

  Özyeğin Üniversitesi - Özyeğin Üniversitesi Hakkında

  Özyeğin Üniversitesinin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı.

  Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonunu çizmeye başladı.

  Belirlenen vizyon çerçevesinde Özyeğin Üniversitesi çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı ve hizmet sektörü odaklı eğitim programları ile özgün, yaratıcı ve kullanılabilir bilgi üreterek toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedeflemektedir.

  Bu hedefler doğrultusunda 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 5656 sayılı kanunla resmen kurulan Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008'de İstanbul Altunizade kampüsünde karşılayacak ve birkaç yıl içerisinde İstanbul'da büyük bir kampüs üniversitesi olacaktır.


  Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet edecektir.
  • Mezunlarımız vizyon sahibi, ahlaki değerlere sahip, bireysel sorumluluk ve prensip sahibi, sonuç odaklı, teorik bilgi ve uygulama deneyimi sahibi, gelişmiş yetkinlikleri olan sürekli öğrenenler olarak toplumda en aranılan bireyler olacaklardır.


  • Üniversite bölgesel ve küresel ölçekte olmakla birlikte Türkiye ortamında anlamlı, yaratıcı, özgün, faydalı ve uygulanabilir bilgi üretecek ve üretilen bilginin uygulamaya geçirilmesi sürecinde aktif olacaktır.


  • Toplumu geliştirmek üniversitenin ana amacı olacağından, üniversite öğrencilerini, öğretim üyelerini, araştırmacılarını, mezunlarını ve işbirliğindeki kurumları toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçirecektir.


  Özyeğin Üniversitesi,
  • Sıra dışı yetenekler için sunduğu ortam sayesinde yenilikçi vizyona ve yaratıcı potansiyele sahip öğrenciler, öğretim üyeleri ve araştırmacılar için ülkesel ve bölgesel bir cazibe merkezi olacaktır;


  • Karmaşık ve sürekli değişen bir dünyada gelecek iddiasına sahip olmanın gerektirdiği hayal gücü, keşfetme, sentez oluşturma, ilişki kurma, icat etme ve uyum yeteneklerini sürekli olarak besleyecek, tüm yaklaşım ve faaliyetlerinde yeni bakış açıları sunacak ve yeni değer yaratan sistemleri ve süreçleri hayata geçirecektir;


  • Yenilikçi eğitimi ve yaratıcı araştırma çalışmalarıyla tanınarak Türkiye'de ve bölgesinde öncü ve model üniversite olmayı hedeflemektedir.

  Mükemmel bir yükseköğrenim kurumu için mükemmel öğrencilerin, öğretim kadrosunun ve olanakların bir araya getirilmesinin gerekli olduğu bilinci ile Özyeğin Üniversitesi bu üç unsura da gereken yatırımları yaparak ilk günden itibaren mükemmelliğin kovalayıcısı olacaktır.
  Konu Sword_of_HeLL tarafından (06.02.09 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.
  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de! 2. #2
  Mavi Admin

  Cevap: Özyeğin Üniversitesi-Özyeğin Üniversitesi Hakkında  Eğer bir gün
  dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa,
  Rabb'ine dönüp "benim büyük bir derdim var" deme!

  Derdine dönüp "BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABB'İM VAR!" de!

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Özyeğin Üniversitesi-Özyeğin Üniversitesi Hakkında


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10.05.11, 21:09
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01.01.11, 02:39
 3. Ege Üniversİtesi, Ege Üniversİtesi Hakkında ( Ege Üniversİtesi )
  By Sword_of_HeLL in forum Üniversitelerimizi Tanıyalım
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 19.10.10, 19:01
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28.03.09, 21:15
 5. Koç Üniversitesi, Koç Üniversitesi Hakkında ( Koç Üniversitesi )
  By Sword_of_HeLL in forum Üniversitelerimizi Tanıyalım
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05.02.09, 20:10

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Var
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2 ©2011, Crawlability, Inc.